آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 233541
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1396 11:7
تعداد بازدید : 478

پیش بینی افزایش سهم اپل و کاهش سهم سامسونگ

طبق پیش بینی TrendForce، امسال سهم اپل از بازار جهانی گوشی های هوشمند افزایش و سهم سامسونگ کاهش پیدا می کند.
undefined
فناوران - ترندفورس اعلام کرده که فروش گوشی های هوشمند در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ کمتر از انتظار بوده و رشد فروش، در سال جاری ممکن است به 2/8 درصد کاهش یابد. 
براساس گزارش ترندفورس تنها دو برند تجاری در سال جاری میلادی رشد فروش را به روشنی تجربه خواهند کرد؛ یکی از این دو برند اپل خواهد بود؛ این کمپانی سال ۲۰۱۷ رتبه دوم تولید گوشی های هوشمند را به دست آورد و برای سال جاری برنامه ای متفاوت دارد و در تلاش است سه مدل گوشی جدید معرفی و عرضه کند. 
همچنین ویژگی تشخیص چهره به همراه افزایش حافظه و بهبود عملکرد باعث می شود افراد بیشتری محصولات این شرکت را خریداری کنند. طبق گزارش TrendForce انتظار می رود حجم تولید سالانه آیفون به دلیل توسعه فروش اپل در بازار هند تا ۶ درصد افزایش یابد.
طبق این پیش بینی سهم اپل در بازار جهانی که در حال حاضر 15/2 درصد است به 15/7 درصد افزایش می یابد و سهم سامسونگ در بازار از 21/9 درصد به 21/3 درصد کاهش خواهد یافت.
بر اساس گزارش ترندفورس، نوکیا به خاطر حضور و فعالیت در هند، جایگاه شماره دو را در این کشور به خود اختصاص داده است. همکاری نوکیا با HMD و FIH موبایل در سال ۲۰۱۷ شروع خوبی بود و در نخستین سال شروع دوباره اش توانست 11/5 میلیون دستگاه گوشی تولید کند.
نوکیا نه تنها از همکاری با FIH موبایل سود می برد، بلکه تعرفه واردات گوشی را نیز به هندوستان پرداخت نمی کند، چراکه کارخانه های این شرکت در هند قرار دارند. در نتیجه انتظار می رود سهم فروش نوکیا از بازار جهانی در سال های آینده به سرعت رشد کند.
انتظار می رود حجم تولید سامسونگ طی سال جاری ۵ درصد کاهش یابد. البته سامسونگ گزارش داده که فروش سری A و J بسیار موفق بوده است .


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :