آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 233534
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1396 10:52
تعداد بازدید : 760

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری:

استارت آپ‎ها به سرمایه‎گذار نیاز دارند نه وام

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در ۴ سال اخیر با برنامه های متفاوت، سرمایه گذاری‎های خوبی روی طرح‎های فناورانه و اختراعات محققان صورت گرفته است.
undefined
 فناوران - سورنا ستاری در دومین نشست مخترعان منتخب بازار دارایی فکری با این معاونت اظهار داشت: امروز ضروری است که اختراعات محققان کشور به مرحله فروش برسد که یکی از این روش‎ها برای ورود ایده‏ها به بازار برگزاری بازار دارایی فکری است.
وی با بیان اینکه در ابتدا با برگزاری بازار دارایی فکری موافق نبودم، گفت: اما این روش از ۴ سال گذشته طوری برگزار شده که تاکنون ۲۹ اختراع از آن به مرحله فروش رسیده‎اند.
ستاری افزود: بازار دارایی فکری همانند موضوعاتی مانند استارت آپ ها، سرمایه گذاری های خطرپذیر و ایجاد محیط های کسب و کار در ۴ سال گذشته مطرح نبوده اند اما اکنون این موضوعات توسعه یافته است.
وی با بیان اینکه این امر توسعه خوبی در ۴ سال اخیر داشته است، گفت: یکی از روش‎های اصلی تجاری‎سازی، سرمایه‎گذاری است؛ باید به جای اعطای وام به محققان به سمت روش‎های سرمایه‎گذاری روی بیاوریم.
به گفته ستاری وام دادن در حوزه تولید محصولات دانش بنیان به معنای تعهد دادن به موضوعی است که اطمینان از نتیجه آن وجود ندارد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :