آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23352
تاریخ انتشار : 5 اسفند 1391 10:45
تعداد بازدید : 561

نتیجه جلسه وزیر صنعت و رییس بانک مرکزی اعلام شد:

ارز بیشتر و روان تر برای واردات

معاون کل سازمان توسعه تجارت از برگزاری جلسه بین وزیر صنعت، معدن، تجارت و رییس کل بانک مرکزی و همچنین تفاهم برای عرضه ارز بیشتر و روان تر برای واردات خبر داد.

خبرگزاری فارس- کیومرث کرمانشاهی در خصوص جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس کل بانک مرکزی گفت: در این جلسه تاکید شد تا ارز موردنظر کالاهای وارداتی در اتاق مبادلات و همچنین ارز کالاهای اساسی از بانک مرکزی تامین شود و در این خصوص مشکلی وجود نداشته باشد.
وی افزود: درباره برخی از آمار و اعداد مشکلاتی وجود داشت که در جلسه روز گذشته مورد بررسی قرار گرفت و حل شد.
معاون کل سازمان توسعه و تجارت گفت: قرار شد تا با تعامل بیشتر عرضه ارز به واردات روان‌تر صورت گیرد.
وی گفت: اتاق مبادله در دو هفته اخیر نسبت به قبل در تخصیص ارز بهتر عمل کرده است و با تفاهمی که روز گذشته صورت گرفته است وضعیت بهتر هم خواهد شد.
کرمانشاهی ابراز امیدواری کرد تا مواد اولیه موردنیاز تولید و همچنین کالاهای اساسی استراتژیک مشکلی در واردات نداشته باشند.
وی گفت: در 10 ماه گذشته 44 میلیارد دلار واردات داشته‌ایم و وضعیت‌مان مناسب بوده است.
سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور نیز در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه تصمیم بزرگی گرفته شده و عرضه ارز در این مرکز تقویت خواهد شد، گفت: بردار ارز مرکز مبادلات تاکنون محدود به 5/14 درصد سهم شرکت نفت و 20 درصد منابع قابل تبدیل به ریال صندوق توسعه ملی بوده که مقرر شده عمده منابع و درآمدهای ارزی کشور به مرکز مبادلات ارزی و یا بازار بین بانکی هدایت شود که این کار صورت خواهد گرفت.
صمد کریمی، سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور، با بیان اینکه سیاست‌های کلان اقتصادی کشور تقویت و تعمیق مرکز مبادلات ارزی کشور است گفت: بدیهی است برای پوشش به موقع تقاضای واقعی فوق لازم است عرضه ارز با یک نمودار صعودی طی یک زمان‌بندی مشخص در مرکز مبادلات تقویت شود که این امر آغاز شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :