آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23351
تاریخ انتشار : 5 اسفند 1391 10:44
تعداد بازدید : 465

مشکلات فعالان اقتصادی و انتظارات از قوای سه گانه

نام گذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری به عنوان «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» مساله جدی است که باید به آن توجه شود.

ویدا سینا

زیرساخت یک کشور وابسته به تولید است و فقط به منابع طبیعی بستگی ندارد. برای حفظ و صیانت از سرمایه و کار باید توجه داشت که قوانین اجرایی کشور باید حتما دارای چشم‌اندازی تعیین شده و با دقت و داریت لازم و چراغ راه متولیان صنعت آن باشد و قوای سه‌گانه باید با قوانین ثابت و محکم، از این سرمایه‌ها حفظ و نگهداری کنند.
در جامعه صنعتی نمی‌توان با تصمیمات ناگهانی و با بخشنامه و مصوبه‌های غیرکارشناسانه سرمایه مردم را مورد تهاجم قرار داد.
انتظار تمامی صنعت‌گران و سرمایه‌داران کشور، تامین امنیت کاری، ثبات در تصمیم‌گیری و مشارکت در تصمیم‌سازی‌هاست. باید با حمایت‌های مالیاتی، بیمه‌ای، تسهیلاتی و تامین ضمانت‌های بانکی و غیره از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران قدردانی و پاسداری شود. در عین حال مکانیزم‌هایی را برای شفاف‌سازی پیاده کنیم تا کسی در لوای این گروه سوءاستفاده نکند.
در خصوص توزیع عادلانه فرصت‌های شغلی در تمامی نقاط کشور باید با توجه به اقلیم هر منطقه، مسایل فرهنگی و اقتصادی، وضعیت جغرافیایی، کشاورزی، علمی و صنعتی و غیره بررسی شود که چه نوع محصولاتی و خدماتی می‌توانند تولید کنند.
همچنین مبارز با قاچاق و دامپینگ یکی دیگر از مسایل تولیدکنندگان است و در آخر مهم‌ترین مساله بازاریابی داخلی و خارجی و توزیع و فروش کالاهای تولیدی است که تولیدکنندگان کوچک و متوسط شاید قادر به انجام درست آن نباشند و در این خصوص ضعف دارند. دولت باید در این زمینه به شدت وارد عمل شده و توسط نهادهایی که ایجاد می‌کند در تحقق این امر قدم بردارد.
* مدیرعامل مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک
منبع:www.irngo.org


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :