آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23274
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1391 10:54
تعداد بازدید : 327

فرانسه و درخواست مالیات 52/5میلیون یورویی از مایکروسافت

دولت فرانسه از شرکت مایکروسافت 5/52 میلیون یورو مالیات خواسته است. این رقم نتیجه بازنگری های مالیاتی دولت فرانسه درباره شرکت مایکروسافت است که در سال ۲۰۱۰ انجام شده است.

همکاران سیستم- دولت فرانسه که وضعیت مالی مایکروسافت را در سال‌های مالی ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ مورد بازنگری قرار داده، از این شرکت خواسته است 5/52 میلیون یورو دیگر به عنوان مالیات بپردازد. شرکت مایکروسافت در سال ۲۰۰۵ نیز با چنین بازنگری‌های مالیاتی مواجه شده بود، اما آن زمان توانسته بود به کمیسیون مالیات فرانسه شکایت برد و بازنگری‌های انجام شده را باطل کند. مایکروسافت که حالا نیز قصد ندارد به آسانی زیر بار مالیات اضافی ۵۰ میلیون یورویی فرانسه برود، باز هم از سازمان درآمدهای مالیاتی فرانسه شکایت کرده است. بر اساس این گزارش، زیر شاخه‌های شرکت مایکروسافت در فرانسه در واقع به عنوان نمایندگان شعبه مایکروسافت در ایرلند عمل می‌کنند و به ازای هر معامله‌ای که با مشتریان فرانسوی انجام می‌دهند، از این شعبه حق‌العمل مشخصی دریافت می‌کنند.
سازمان مالیات بر درآمد فرانسه نیز حق العمل‌های مربوط به سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ را بررسی کرده و از این شرکت خواسته است 5/52 میلیون یوروی دیگر مالیات بپردازد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :