آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23271
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1391 10:52
تعداد بازدید : 517

پیش‌بینی ۲۰۰ بانکدار از وضعیت صنعت بانکداری در سال ۲۰۱۳

سرمایه ها به سوی بانکداری همراه سرازیر می شود

بر اساس پیش بینی کارشناسان در ۲۰۱۳ میلادی، سرمایه گذاری در بانک ها افزایش خواهد داشت و فناوری یکی از بخش هایی است که از این سرمایه ها بهره مند خواهد شد.

بینا- این مطلب بخشی از یافته‌های تحقیق موسسه American Banker Research است.
۲۰۰ مدیر ارشد بانکی در دسامبر ۲۰۱۲ در این تحقیق شرکت کردند که ۳۳ درصدشان پیش‌بینی می‌کردند سرمایه‌گذاری در صنعت بانکداری افزایش خواهد یافت؛ ۱۷ درصد کاهش سرمایه‌گذاری را تخمین می‌زدند و ۵۰ درصد نیز انتظار داشتند میزان سرمایه‌گذاری تغییری نکند. این امر در کل مثبت است و تا حدودی قابل پیش‌بینی بود زیرا وضعیت اقتصاد به تدریج در حال بهبود است؛ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تمام شده است و مردم کمی ‌به آینده خوش‌بین‌تر هستند.
جنبه جالب‌توجه این تحقیق در سوال بعدی نهفته است. از پاسخگویان سوال شد سرمایه‌گذاری جدید در چه بخشی صرف می‌شود؟ بخش فناوری و اطلاعات گزینه نخست همه مدیران بود؛ به طوری که ۸۰ درصد مدیران معتقد بودند سرمایه‌های کلانی در بخش صنعت صرف خواهد شد.
دو بخش بعدی که سرمایه جدید در آنها صرف می‌شد محصولات و خدمات جدید و بخش قانون‌گذاری بودند که هر کدام به ترتیب ۴۶ و ۳۷ درصد سرمایه را به خود اختصاص خواهند داد.
سرمایه‌گذاری حوزه فناوری در چه بخشی صرف می‌شود؟ ۵۷ درصد پاسخگویان معتقد بودند بخش اعظم سرمایه در حوزه موبایل بنکینگ به کار می‌رود. پس از آن با ۵۲ درصد بخش امنیتی و خدمات بانکداری آنلاین با ۴۶ درصد در رتبه سوم قرار داشت.
بانک داران در حوزه پروژه‌های موبایل بنکینگ روی RDC به میزان ۵۵ درصد، پرداخت با موبایل، ۴۹ درصد و نرم‌افزارهای تلفن هوشمند و تبلت ۴۶ درصد فعالیت می‌کردند.
هنگامی‌ که از پاسخگویان درباره سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری امنیتی سوال شد؛ ۷۰ درصدشان قصد داشتند سرمایه را در این بخش بیفزایند و امنیت شبکه را ارتقا ببخشند. حدود ۵۸ درصد پاسخگویان روی امنیت موبایل بنکینگ و ۵۷ در حوزه امنیت بانکداری آنلاین سرمایه‌گذاری می‌کردند؛ پس از این دو، نرم‌افزارهای ردیابی کلاه‌برداری با ۳۹ درصد قرار دارند.
این اخبار برای دست‌اندرکاران حوزه‌های فناوری بانک و شرکت‌های مرتبط بسیار نویدبخش است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :