آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23265
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1391 10:45
تعداد بازدید : 508

نخستین بار با پشت سر گذاشتن مردم آمریکا

چینی ها هوشمندباز ترین مردم جهان شدند

بررسی های یک شرکت تحلیل بازار تلفن همراه نشان داد که چین بزرگ ترین بازار تلفن های هوشمند فعال را در اختیار دارد.

خبرگزاری مهر- شرکت فلوری که در سان فرانسیسکو مستقر است، گفت: چینی‌ها در استفاده از تلفن‌های هوشمند فعال بر پایه سیستم‌عامل آندرویید و iOS از آمریکایی‌ها پیشی گرفته‌اند.
در ماه ژانویه، تعداد تلفن‌های هوشمند فعال در چین و آمریکا تقریبا مساوی و معادل آمریکا 222 میلیون و چین 221 میلیون بود. اما تخمین‌های فلوری حاکی از آن است که تا پایان ماه فوریه جاری چین به 246 میلیون دستگاه فعال برسد در حالی که آمریکا به 230 میلیون خواهد رسید.
بر اساس بررسی‌های شرکت فلوری، پس از آمریکا و چین، تا پایان ژانویه کشورهای انگلیس، کره‌جنوبی و ژاپن بیشترین بازار را برای تلفن‌های هوشمند داشته‌اند. آمار این کشورها به ترتیب از این قرار است 43، 30 و 29 میلیون دستگاه.
آلمان با 27، فرانسه و کانادا با 23، روسیه، هند و برزیل هر کدام با 19 میلیون در رتبه‌های پنجم تا یازدهم و در رتبه 12 هم نیز اسپانیا با 18 میلیون دستگاه قرار دارند.
بر اساس بررسی‌های شرکت فلوری کشورهای کلمبیا، ویتنام و ترکیه رتبه‌های اول تا سوم بازارهای رو به رشد در زمینه تلفن‌های همراه را به خود اختصاص داده‌اند.
کشورهای اوکراین، مصر، چین، شیلی، هند، ونزوئلا، آفریقای جنوبی، تایلند و فیلیپین نیز در رتبه‌های چهارم تا دوازدهم این فهرست قرار دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :