آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23262
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1391 10:42
تعداد بازدید : 578

نخستین گوشی هوشمند با سیستم عامل Ubuntu در راه بازار

نسخه Ubuntu سیستم عامل لینوکس که چندین سال است روی رایانه های شخصی مورد استفاده قرار می گیرد، به زودی روی گوشی های هوشمند به دست کاربران می رسد.

سلولارنیوز- شرکت Canonical توسعه دهنده نسخه ویژه سیستم‌عامل متن‌باز Ubuntu برای گوشی‌های هوشمند توضیح داد که این هفته از سیستم‌عامل یاد شده رونمایی می‌کند.
کدهای منبع برای نسخهTouch Developer Preview از سیستم‌عامل متن‌باز Ubuntu به گونه‌ای نوشته شده‌اند که می‌توان از آن روی گوشی‌های هوشمند Galaxy وNexus 4 استفاده کرد.
مرکز Canonical توضیح داده است که این کدهای منبع در اختیار علاقه‌مندان و مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزاری قرار می‌گیرند تا بتوانند ابزارهای مورد علاقه خود ویژه نسخه قابل حمل سیستم‌عامل Ubuntu عرضه کنند. این مرکز همچنین گفته است که هم‌زمان با رونمایی از این سیستم‌عامل، برخی از ابزارهای متناسب با آن نیز ارایه می‌شود.
پت مک‌گوان (Pat McGowan)که مدیریت توسعه و تکمیل این سیستم‌عامل همراه را بر عهده داشته است، گفت: پلات‌فورم ما به گونه‌ای طراحی شده است که از نمایشگرهای لمسی در اندازه‌های مختلف و کیفیت‌های متفاوت پشتیبانی می‌کند. توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری که تجربه تولید ابزارهای هوشمند را دارند به راحتی می‌توانند با این پلات‌فورم کار کنند و آن را با انواع گوشی‌های هوشمنمد تطابق دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :