آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23255
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1391 10:30
تعداد بازدید : 445

شبکه ملی اطلاعات، اسباب بهبود اینترنت کشور است

عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران گفت: راه اندازی شبکه ملی اینترنت موجب بهبود شرایط اینترنتی کشور و رفع مشکلات کاربران داخلی می شود.

ایسنا- محمد کوروش مومنی افزود: پهنای باند ایران نسبت به کشورهای پیشرفته بسیار پایین است اما در مقایسه با کشورهای در حال توسعه پهنای باند مناسبی داریم که می‌تواند پاسخگوی نیاز مصرف‌کنندگان باشد.
وی با اشاره به راه‌اندازی شبکه ملی اینترنت به عنوان راهکار مناسبی برای حل مشکلات اینترنتی کشور افزود: شبکه ملی اینترنت با پهنای باند بالا می‌تواند پاسخگوی بسیاری از کاربران ایرانی باشد. بانک‌ها و سایر اداره‌های دولتی می‌توانند بخش عظیمی از عملیات اینترنتی خود را روی شبکه ملی انجام دهند.
مومنی گفت: البته نیاز به اینترنت بین‌المللی همچنان پابرجاست اما با راه‌اندازی شبکه ملی اینترنت سرعت مصرف اینترنت جهانی افزایش و حجم ترافیکی کاهش پیدا
می‌کند.
وی شرایط اینترنت در حال حاضر را مناسب ارزیابی کرد و افزود: از نظر سرعت و حجم مصرف نسبت به سایر کشورهایی که نیاز مشابه با ایران دارند، شرایط بهتری داریم و توزیع دسترسی به اینترنت روند رو به بهبود را طی می‌کند چراکه در همه شهرهای ایران و حتی روستاها نیز دسترسی به اینترنت وجود دارد.
عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای گفت: محدودیتی برای حجم مورد استفاده برای کاربران وجود ندارد و هر کاربری که نیاز به حجم بیشتری داشته باشد با درخواست افزایش حجم این خدمت به آنها ارایه می‌شود.مومنی با اشاره به وجود کم فروشی در شرکت‌های اینترنتی گفت: کاربران در صورتی که شکایتی از شرکت ارایه‌دهنده سرویس داشته باشند می‌توانند به ارگان مربوطه اطلاع دهند البته این در صورتی است که کاربر متوجه این کم‌فروشی شود ولی در غیر این صورت سیستم‌های کنترلی ارکان‌های مربوط این موضوع را کنترل می‌کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :