آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23252
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1391 10:22
تعداد بازدید : 606

هدف‌گذاری 5 ساله مخابرات ایران:

هر خانوار ایرانی یک ADSL

رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات شرکت مخابرات ایران، پتانسیل بازار اینترنت پرسرعت کشور بسیار بالا توصیف کرد و افزایش جهشی نیازها را یکی از مشخصه های اصلی این بازار دانست که در آینده خود را نشان خواهد داد.

فناوران- به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی چهارمین همایش بین‌المللی مخابرات ایران (ITC 2013)، علیرضا صیدی رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات شرکت مخابرات ایران هدف‌گذاری این شرکت برای ارایه 10 میلیون پورت پرسرعت طی پنج سال آینده و هدف‌گذاری جدید مدیرعامل شرکت مخابرات یعنی “هر خانوار ایرانی یک خط اینترنت پرسرعت” را برای پاسخگویی به نیاز بازار ضروری دانست و گفت: اگرچه برخی، ارایه سرعت‌های بالا در این حجم وسیع را نیاز بازار کشور نمی‌دانند، اما تجربه نشان داده است که این حوزه‌ها با نیاز جهشی برای دریافت این خدمات روبه‌رو می‌شوند.
صیدی افزود: به طور مثال تا چند سال پیش خدمات بانکداری الکترونیکی به میزانی که امروزه از آنها استفاده می‌شود، مورد توجه قرار نداشت. اما امروزه می‌بینیم که این خدمات به یکی از ضروریات زندگی مردم تبدیل شده است. همین‌طور اگر ما به نمودار افزایش پهنای باند بین‌الملل نگاه کنیم، چنین برداشتی را از خدمات باندوسیع خواهیم داشت.
وی همچنین توسعه محتوای بومی و خدمات بر بستر باندوسیع را یکی از ملزومات پیشرفت در این زمینه دانست و گفت: به نظر من، در صورتی که محتوای بومی و خدمات به اندازه قابل قبولی گسترش پیدا کند و استفاده از اینترنت برای خانوارها، بیش از هزینه پرداختی برای آن سود داشته باشد، حتما درخواست برای استفاده از این خدمات به سرعت افزایش می‌یابد و حتی با استفاده از این خدمات می‌توان تاثیر چالش‌هایی نظیر نوسانات ارزی را نیز تا حدود زیادی از بین ببرد.
صیدی با تاکید بر نقش شرکت مخابرات ایران در توسعه محتوا و کاربری‌ها بومی افزود: در این راستا شرکت مخابرات ایران می‌تواند نقشی کلیدی در ایجاد بستر ارایه این خدمات ایفا کند. به همین دلیل ما در یکی از گام‌های خود برای توسعه محتوا و کاربری‌های بومی در کشور به سراغ توسعه دیتاسنترها به عنوان یکی از ارکان توسعه این بخش حرکت کرده‌ایم.
اهمیت توسعه تعداد مشترکان ADSL برای شرکت مخابرات ایران یکی از موضوعات چالشی مطرح در چهارمین همایش مخابرات ایران (ITC 2013) است که توسط گروه طیف در 13 اسفندماه سال جاری و با حضور مدیران ارشد داخلی و خارجی در حوزه مخابرات برگزار خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :