آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23251
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1391 10:20
تعداد بازدید : 472

رایتل سیم کارت دانش آموزی ارایه نمی کند

در پی انتشار شایعاتی مبنی بر ارایه سیم کارت های رایتل به دانش آموزان ، مدیرکل برند و ارتباطات این شرکت گفت: تاکنون رایتل هیچ مذاکره ای با آموزش و پرورش نداشته و ما به هیچ عنوان فروش سیم کارت دانش آموزی نخواهیم داشت.

ایسنا- شاهین آرپناهی با بیان این مطلب گفت:‌ این موضوع به یک‌باره از سوی آموزش و پرورش مطرح شده و در این زمینه هیچ مذاکره‌ای با شرکت رایتل صورت نگرفته است.
وی افزود: بنا بر قانون، فروش سیم‌کارت به افراد زیر 18 سال ممنوع است و به همین دلیل ما به هیچ عنوان به این مساله ورود نخواهیم کرد ضمن اینکه مسایل فرهنگی مربوط به دانش‌آموزان برای اپراتور سوم نیز از اهمیت برخوردار است.
آرپناهی خطاب به رسانه‌ها و مسوولان گفت: کاش چنین اخباری پیش از انجام بررسی‌های همه جانبه، در جامعه منتشر نشود تا با این نوع جریان‌سازی‌ها شاهد نگرانی مردم نباشیم.گفتنی است، روز دوشنبه سیدعلی یزدی‌خواه با با اشاره به توسعه طرح هوشمندسازی مدارس، گفت: طرح «تبلت دانش‌آموزی» یکی از برنامه‌هایی است که مرکز آمار و فناوری وزارت آموزش و پرورش آن را در دستور کار قرار داده و اجرای آزمایشی آن از مدارس شهر تهران آغاز خواهد شد.
وی افزود: با توجه به برآورد هزینه‌هایی که برای راه‌اندازی این طرح و همچنین تولید محتوا باید انجام شود، مقرر شده ورود تبلت و رایتل یا همان موبایل تصویری در دستور کار قرار بگیرد که در صورت تامین زیرساخت‌ها و اعتبار آن، از سال 92 به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد.
اعلام این موضوع واکنش نمایندگان مجلس را به دنبال داشته و امروز جمشید جعفرپور، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در این زمینه گفت: بحث ورود رایتل به مدارس، با حضور صاحب‌نظران فرهنگی و دینی و کارشناسان فناوری به زودی در کمیسیون فرهنگی بررسی خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :