آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 232495
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1396 10:21
تعداد بازدید : 376

نکاتی برای امنیت بیشتر لپ تاپ

لپ تاپ ها از لحاظ ابعاد کوچک و قابلیت حملی که دارند، بیشتر در معرض سرقت هستند؛ مخصوصا که یافتن آنها هم مانند گوشی های موبایل به دلیل نبود امکانات مخابراتی در آن ها راحت نیست؛ این ویژگی ها اهمیت حفاظت از این وسایل را بیشتر می کند.

 ایسنا- غفلت کردن می تواند به از دست دادن لپ تاپ تان منجر شود و اگر گم شود، ممکن است تمام اطلاعات با ارزش ذخیره شده در آن به دست سارق هویت بیفتد. به ویژه که لپ تاپ به لحاظ حافظه ای ظرفیت بیشتری دارد و ممکن است اطلاعات بسیاری را در آن ذخیره کرده باشید و از طرفی به راحتی هم قابل حمل است. اما نکات زیر را می توانید برای حفظ امنیت لپ تاپ خود به خاطر داشته باشید.

 قفل لپ تاپ با کابل امنیتی
در محل کار، هتل یا دیگر مکان های عمو می از کابل امنیتی لپ تاپ استفاده کنید. نوت بوک را به چیزی ثابت یا تکه اثاثیه بزرگی (مانند میز) متصل کنید.

 مراقبت از لپ تاپ در فرودگاه ها و هتل ها
هنگا می که از گیت بازرسی فرودگاه رد می شوید، چشمان خود را از لپ تاپ تان برندارید.  تا زمانی که فرد جلویی شما از گیت بازرسی به صورت کامل عبور نکرده است، مراقب لپ تاپ خود باشید. سردرگمی و به هم ریختن بازرسی های امنیتی می تواند فرصت خوبی برای دزدان باشد.
اگر در هتل توقف می کنید، کابل امنیتی کافی نخواهد بود. لپ تاپ خود را در محل امنی از اتاق نگهداری کنید. اگر لپ تاپ را به کابل امنیتی متصل کرده و آن را در اتاق هتل گذاشته اید، حتماً آویز “لطفاً مزاحم نشوید” را جلوی در ورودی اتاق قرار دهید.

فعال کردن مکانیزم هشداردهی 
براساس نیازمندی های امنیتی، استفاده از مکانیزم های هشداردهی در لپ تاپ می تواند ابزاری مفید باشد. برخی مکانیزم های هشداردهی در لپ تاپ وجود دارد که اگر حرکت غیرمنتظره ای وجود داشته باشد یا رایانه به محدوده ای خارج از مکان تعریف شده برده شود، صدا خواهند داد. برنامه ای که هنگام اتصال لپ تاپ به اینترنت مکان لپ تاپ دزیده شده را گزارش می دهد نیز می تواند مفید باشد.

  قرار دادن لپ تاپ در کیفی که کمتر آشکار باشد
بر اساس اطلاعات سایت مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای، هنگا می که لپ تاپ تان را در خیابان حمل می کنید، حمل آن در کیف کامپیوتر به نوعی بیانگر وجود لپ تاپ در آن است. به جای کیف کامپیوتر از کیفی دیگر مانند کوله پشتی استفاده کنید.

 قرار ندادن روی زمین
مهم نیست در چه مکان عمو می (اتاق کنفرانس، کافی شاپ یا کنار میز ثبت نام) قرار دارید؛ بلکه مهم آن است که به هیچ وجه لپ تاپ تان را روی زمین نگذارید. اگر می خواهید این کار را انجام دهید، آن را میان دو پا یا روبه روی پای خود قرار دهید تا یادتان بماند که لپ تاپ در آنجا قرار دارد.

 رها نکردن در ماشین
ماشین های پارک شده، هدف مناسبی برای دزدان لپ تاپ است. اگر چاره ای ندارید و باید آن را در ماشین بگذارید، آن را قفل کرده و خارج از دید قرار دهید.

 کلمات عبور را در کنار لپ تاپ قرار ندهید
به خاطر سپردن کلمات عبور قوی یا شماره های دسترسی ممکن است کاری سخت باشد.
 از طرف دیگر، نگهداری آن در کیف لپ تاپ یا ذخیره آن در لپ تاپ مانند جاگذاشتن کلید در ماشین است. دسترسی دزد به اطلاعات شخصی یا شرکتی خود را آسان نکنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :