آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 232400
تاریخ انتشار : 14 بهمن 1396 11:15
تعداد بازدید : 444

ده هزار کارمند IBM اخراج می شوند

شرکت IBM برای 30 درصد از 103 هزار کارمندی که در بخش ارائه خدمات رایانه ای در اختیار دارد، برنامه ریزی های جدید کرده و در این میان یک منبع آگاه داخلی می گوید حدود 10 هزار نفر از آنها تا پایان سال 2018 میلادی اخراج می شوند.

شماران سیستم- این منبع آگاه از تصمیمات داخلی شرکت IBM مطلع است و بر پایه آن می گوید 10 هزار شغل در این کشور طبقه بندی شده اند که تا پایان سال جاری ناچار به حذف آنها هستند.
گفتنی است شرکت IBM به عنوان یکی از بزرگ ترین تولیدکننده رایانه های شخصی در جهان بود و هم اکنون به عنوان تولیدکننده قطعات، لوازم تکمیلی و نرم افزارهای مربوطه، فعالیت می کند و طی سه ماه گذشته موفق شد پس از 22 فصل متوالی ضرردهی، درآمدهای خود را افزایش دهد. سخنگوی شرکت IBM از ارائه هرگونه پاسخ در این زمینه خودداری کرد و خبر مربوط به اخراج کارمندان را تایید یا تکذیب نکرد. بر اساس اخبار منتشره موجود، مشخص شده است که شرکت مذکور در گام نخست 5 هزار نفر را اخراج می کند تا پس از پرداخت تمامی حقوق و دستمزد آنها و تسویه کامل، بخش دوم طرح خود برای اخراج پنج هزار کارمند دیگر و در مجموع جابه جایی 30 هزار کارمند خود را به انجام برساند. شایان ذکر است که این چندمین باری است که IBM در سال های اخیر دست به اخراج کارمندان می زند تا از این طریق بتواند توان بیشتری برای ادامه مسیر داشته باشد. شرکت IBM بر اساس آخرین برنامه ریزی های خود تصمیم گرفته است 20 درصد کارمندان خود را در دفتر مرکزی نگه دارد، 20 درصد دیگر را در دیگر نقاط آمریکا مدیریت کند و 60 درصد کارمندان آن در خارج از مرزهای آمریکا مشغول باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :