آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 232388
تاریخ انتشار : 14 بهمن 1396 10:34
تعداد بازدید : 219

معاون توسعه معاونت علمی:

شرکت های دانش بنیان از تسهیلات اشتغال فراگیر بهره مند می شوند

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: در راستای ایجاد فرصت های شغلی پایدار، طرح های اشتغال زای بخش های خصوصی و تعاونی را که در چارچوب رسته های منتخب برنامه اشتغال فراگیر باشند، در قالب اعطای تسهیلات بانکی مورد حمایت قرار می گیرند.

معاونت علمی ریاست جمهوری- علیرضا دلیری  با بیان اهمیت پرداخت تسهیلات اشتغال زا به سرمایه گذاران، کارآفرینان و متقاضیان بخش خصوصی و تعاونی گفت: پرداخت تسهیلات از طریق موسسات عامل پرداخت شامل بانک ملی، سپه، رفاه کارگران، ملت، صادرات، تجارت و توسعه تعاون و همچنین کشاورزی به شرکت های دانش بنیان اعطا می شود. دلیری افزود: این تسهیلات به طرح های اقتصادی بخش غیردولتی با اولویت رسته های اقتصادی پراشتغال همچون حوزه صنعت، کشاورزی، خدمات اعطا می شود.
وی درباره نرخ سود تسهیلات اعطایی بیان کرد: نرخ سود تسهیلات 18 درصد است که برای طرح های دانش بنیان، نوآورانه و نخبگانی در مناطق مختلف شهری، روستایی، محروم، مرزی و محروم مرزی، یارانه سود تسهیلات اعطا می شود.  
وی افزود: نرخ سود تسهیلات طرح های دانش بنیان در مناطق شهری 15 درصد، مناطق روستایی 12 درصد و در مناطق محروم شهری و روستایی 12 درصد و مناطق مرزی روستایی 10 درصد و درنهایت در مناطق محروم مرزی شهری و روستایی 10 درصد محاسبه می شود. هم چنین متقاضیان پس از دریافت تسهیلات، با دوره تنفس حداکثر یک ساله، تسهیلات اعطایی را حداکثر طی مدت 6 سال بازپرداخت می کنند. معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی گفت: تمامی طرح های سرمایه گذاری در چارچوب نظام نظارت، مدیریت و کنترل طرح های سرمایه گذاری و با ابزارهای مختلف نظارت می شوند و طرح ها به ترتیب با تایید دستگاه اجرایی ذیربط، کارگروه اشتغال (کمیته فنی) استان و موسسه عامل می رسند. بر اساس این گزارش،  تسهیلات برنامه اشتغال فراگیر در راستای آیین نامه اجرایی بندهای (الف) و (ب) تبصره (18) قانون بودجه سال 1396 کل کشور به متقاضیان اعطا می شود. همچنین بر اساس چارچوب و ضوابط تعریف شده، متقاضیان می توانند ضمن تکمیل اطلاعات خود، خلاصه طرح ها را از طریق سامانه کارا به نشانی
kara.mcls.gov.ir به ثبت برسانند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :