آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23236
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1391 10:1
تعداد بازدید : 667

نامی: دیگر قطعی اینترنت نخواهیم داشت

اعلام برنامه های وزیر پیشنهادی ارتباطات

وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت ارتباطات دیروز به همراه معاونانش به کمیسیون صنایع مجلس رفت و برنامه هایش برای اداره این وزارت خانه را تشریح کرد.

خبرگزاری فارس- موید حسینی صدر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی‌ گفت: نامی‌ وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت ارتباطات دیروز به همراه معاونانش به کمیسیون صنایع مجلس آمد و برنامه‌هایش برای اداره این وزارت‌خانه را برای اعضای کمیسیون تشریح کرد.
وی افزود: در جلسه دیروز مباحثی در خصوص صنایع پیشرفته‌، ‌های‌تکنولوژی و رفع مشکلات کنونی مطرح شد و نمایندگان نیز نگرانی‌های خود را مطرح کردند.
حسینی‌صدر افزود: نمایندگان نظرشان این بود که نباید تغییرات اتوبوسی در وزارت‌خانه به وجود آید و همچنین این وزارت‌خانه نباید منحل یا ادغام شود؛ همچنین نمایندگان تاکید کردند تا وظایف نظارتی این وزارت‌خانه تضعیف نشود.
وی گفت: اعضای کمیسیون در جلسه امروز از نامی ‌خواستند تا برنامه‌های خود را به صورت جامع ارایه کند و تصمیم‌گیری نهایی در خصوص این وزیر پیشنهاد منوط به بررسی رزومه کاری وی شد ولی در کل با توجه به عمر کم دولت فضای کلی کمیسیون در مورد این وزیر پیشنهادی مثبت بود.
دیگر قطعی اینترنت نخواهیم داشت
سرپرست وزارت ارتباطات گفت: در حوزه اینترنت بین‌الملل شرکت ارتباطات زیرساخت افزایش ۳۰ درصدی پهنای باند اینترنت را در سال جاری شاهد خواهیم بود و به این ترتیب هیچگاه قطعی در اینترنت کشور بروز نخواهد کرد.
محمدحسن نامی‌ گفت: ظرفیت پهنای باند اینترنت و دیتای داخلی در مجموع به 128 گیگابیت بر ثانیه افزایش یافته که این رقم در مقایسه با سال گذشته که 88 گیگابیت بر ثانیه بود، 45 درصد افزایش یافته است.
نامی ‌افزود: در حوزه اینترنت بین‌الملل در شرکت ارتباطات زیرساخت افزایش 30 درصدی پهنای باند اینترنت را در سال جاری شاهد خواهیم بود که از Gbps 63 در سال گذشته به 83 گیگابیت بر ثانیه خواهد رسید.
وی در ادامه در خصوص پهنای باند دیتای داخلی گفت: پهنای باند دیتای داخلی شامل سرویس‌های MPLS، VPLS و اینترنت است که در این حوزه نیز ظرفیت پهنای باند واگذار شده از Gbps 25 در سال 90 به Gbps 45 در سال جاری افزایش یافت که بیانگر رشد 80 درصدی در این حوزه است.
سرپرست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: این ظرفیت به مشتریان شرکت ارتباطات زیرساخت اعم از شرکت‌های مخابرات استانی، شرکت‌های خصوصی و دولتی و PAP‌ها واگذار خواهد شد و این وزارت‌خانه آمادگی دارد تا نیازهای متقاضیان را در تمامی‌ استان‌ها به هر میزان که مورد نیاز است پاسخگو باشد.
وی افزود: شرکت ارتباطات زیرساخت با استفاده از شبکه گسترده 50 هزار کیلومتری فیبرنوری این شرکت خدمات مورد نظر این دسته از متقاضیان را در اقصی نقاط کشور ارایه خواهد کرد.
نامی ‌افزود: علاوه بر این، مسیر‌های جایگزین و پشتیبان که در شبکه ارتباطات زیرساخت پیش‌بینی شده است، امکان واگذاری خدمات پایدار و مطمئن را در شبکه این شرکت برای تمامی ‌متقاضیان فراهم کرده است.
سرپرست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت از طریق هشت درگاه بین‌الملل اینترنت کشورمان را تامین می‌کند و در صورت اختلال در هر یک از این درگاه‌ها، ظرفیت پهنای باند مورد نیاز از دیگر مسیرها تامین خواهد کرد و به این وسیله هیچ‌گاه قطعی در اینترنت کشور بروز نخواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :