آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 232295
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1396 10:10
تعداد بازدید : 796

گوگل بخش موبایل htc را ۱/۱ میلیارد دلار خرید

از چند ماه پیش اخباری در مورد فروش بخش طراحی گوشی های اچ تی سی به گوگل منتشر شده بود و حالا ظاهرا قرار داد فروش این بخش نهایی شده است.

فناوران – بر این اساس تصاحب ۱/۱ میلیارد دلاری اچ تی سی از سوی گوگل نهایی شده و در واقع بخش طراحی گوشی های هوشمند اچ تی سی رسما زیر پرچم گوگل رفته است. قائم مقام بخش سخت افزار گوگل با انتشار پستی در وبلاگ خود این نکته را به صورت رسمی اعلام کرده است.
 وی در پست خود به این نکته پرداخته که با پیوستن تیمی خلاق انتظار می رود تا در سال جاری شاهد رونمایی از محصولات جدید و نوآورانه ای به بازار باشیم.
براساس قرارداد منعقد شده بین دو کمپانی گوگل و اچ تی سی قرار است دو هزار نفر از نیروی کاری که پیش از این در اچ تی سی مشغول به کار بودند، به گوگل منتقل شوند. 
قائم مقام بخش سخت افزار گوگل گفته تایپه به بزرگ ترین هاب گوگل در منطقه آسیا و اقیانوسیه تبدیل خواهد شد. البته در این بین باید گفت که بخش تولید گوشی های هوشمند اچ تی سی در کنار بخش هدست های واقعیت مجازی این کمپانی تایوانی همچنان به صورت مستقل به فعالیت خود ادامه خواهد داد، حال آنکه بخش بزرگی از تیم تحقیق و توسعه گوشی های هوشمند اچ تی سی به گوگل منتقل خواهند شد.
نهایی شدن این قرارداد را باید به منزله بزرگ تر شدن تیم سخت افزاری گوگل و نشانه ای بر جدیت این کمپانی برای فعالیت در حوزه سخت افزار خواند. گوگل پیش از این با بخشی از نیروهایی که به استخدام این کمپانی درآمده اند برای تولید گوشی های هوشمند پیکسل ۲ و پیکسل ۲ ایکس ال همکاری کرده بود.
گوگل در حال حاضر به عنوان یکی از بازیگران کوچک از نظر  سهم بازار فروش گوشی های هوشمند است. البته گوگل در حال حاضر تنها در زمینه عرضه گوشی های هوشمند رده بالا فعالیت می کند. 
هرچند پیکسل های گوگل هنوز نتوانسته اند تا موفقیتی را برای این کمپانی ایجاد کنند، اما این غول آمریکایی انتظار دارد تا خرید اچ تی سی روی بخش سخت افزارش تاثیر زیادی بگذارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :