آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 232291
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1396 10:2
تعداد بازدید : 395

مدیر عامل چارخونه در رویداد IT Weekend تشریح کرد

چالش های شرکت های نرم افزاری در اجرای پروژه

مدیرعامل بازارهای اندروییدی چارخونه و پارس هاب با اشاره به مشکلاتی که فعالان حوزه نرم افزار با آن مواجه هستند گفت: تعداد زیادی از شرکت های فعال در این حوزه در مسیر پیشرفت با مشکلاتی مواجه می شوند که به شکست آنها منجر می شود و جالب اینجاست که بسیاری نمی دانند دلیل شکست آنها چیست. فناوران- سعید رسول اف در جریان سخنرانی در رویداد آی تی ویکند، به بررسی عوامل عدم موفقیت برخی استارت آپ ها و کسب و کارهای نوپا در ایران پرداخت.

به گفته وی، متاسفانه بین آنچه مشتری می خواهد با طرحی که طراح می دهد و راهنمایی و برنامه ریزی مشاور برای رسیدن به هدف و در نهایت نتیجه نهایی فاصله بسیاری وجود دارد و این موضوع به بروز مشکلات منجر می شود.
رسول اف با اشاره به این موضوع شاید تمرکز روی حوزه و موضوع های خاص تا حدی ریسک شکست را کاهش دهد، افزود: ما از سال ۱۳۹۰ و پس از تجربه کار روی پروژه های مختلف، روی پروژه های سرویس محور متمرکز شدیم و همچنین از مزیت رقابتی که در حوزه نرم افزار موبایل داشتیم استفاده کردیم و از سال ۱۳۹۰ روی اکوسیستم موبایل تمرکز کردیم. نخستین تجربه در این حوزه همکاری با گلکسی اپس سامسونگ بود که در این زمینه موفقیت های زیادی کسب کردیم. سپس به توسعه اکوسیستم های محلی محتوا محور کتاب و مجله با نام «کتابخانه همراه» روی گوشی های سامسونگ روی آوردیم. همچنین در کنار کتابخانه همراه، «جعبه موسیقی» را راه اندازی کردیم که البته به دلیل تشدید تحریم ها با مشکلاتی در این زمینه مواجه شدیم.
سعید رسول اف افزود: در نهایت بازار اندروییدی پارس هاب به عنوان بستری برای کاربران و حمایت از تولیدکنندگان محتوا به صورت رسمی در اسفند ماه ۱۳۹۲ راه اندازی شد.
به گفته وی، پس از کسب موفقیت های ژوبین، رقبای جدی به میدان آمدند. در نتیجه ما به فکر همکاری با ایرانسل افتادیم و اکوسیستم «چارخونه» را در سال ۱۳۹۵ راه اندازی کردیم. در حقیقت اکوسیستم ژوبین دارای یک بستر یکپارچه برای عرضه انواع نرم افزار و محتوا در بستر تلفن همراه است که دارای ۲ ویترین است و کاربران می توانند از ویترین اختصاصی چارخونه و همچنین ویترین پارس هاب، وارد این اکوسیستم شوند. به گفته این فعال حوزه کسب و کارهای نوپا، ژوبین (پارس هاب و چارخونه) در حال حاضر ۵ میلیون کاربر دارد که از این تعداد ۶۰ درصد از کاربران از گوشی سامسونگ استفاده می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :