آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 232287
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1396 9:48
تعداد بازدید : 928

سازمان پدافند غیر عامل:

قطع تلگرام به 11 هزار شغل آسیب می زند نه 33 هزار

رییس سازمان پدافند غیرعامل گفت: فضای سایبری به دلایل مختلف از جمله وادادگی و نبود مدیریت تنظیم این حوزه در کشور مهم است. در این فضا هر مسوول و فردی با نگاه و برداشت خود با آن مواجه می شود بنابراین سیاست ها و رویکردها متفاوت خواهد بود و باعث می شود یک فضای بی کنترل یا خارج از کنترل داشته باشیم. 95 درصد از سهم شبکه های اجتماعی کشورمان در اختیار تلگرام است، تلگرامی که در ابتدا بسیار ضعیف بود ولی حالا با رشد و توسعه تاحدی پاسخگوی نیاز مردم است.


تسنیم - غلامرضا جلالی ادامه داد: "پاول دورف" رییس این شبکه خارجی در کشور خودش به عنوان یک اغتشاش گر شناخته می شود. او با تکرار حادثه ای شبیه آشوب های ما در روسیه و به کارگیری مردم علیه حکومت خود از آن کشور خارج شده است، تلگرام شبکه ای است که به واسطه بکارگیری مدیریت هوشمند در آن به حدود 16 دسته از اطلاعات کاربران مثل شماره تلفن، تقویم کاری، عکس ها، مکان و... دسترسی دارد. این اطلاعات در سرورهایی انبار می شود که در کشور ما نیستند، روی آن ها داده کاوی صورت می گیرد و بعد از پردازش اطلاعات داده های حجیم یا همان (BIG DATA ) به وجود می آیند، بیگ دیتاهایی که به راحتی با آن می توانند به موضوعات ریز اطلاعاتی هر جامعه پی ببرند.
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان مشتری خاص این بیگ دیتاها گفت: پاول دورف همان مالکی است که برای ارایه خدمات تلگرام از ما پول نمی گیرد در نتیجه برای درآمدزایی این اطلاعات را به کسانی می فروشد که برای تجزیه و تحلیل کشور ما به آن ها نیاز دارند. مسلما اطلاعات ما در تلگرام مشتری خاص خودش را دارد مشتری ای مثل آمریکایی ها، رژیم صهیونیستی و منافقین و هر گروهی که ظرفیت نیروی عملیاتی مخالف علیه ما را داشته باشد. نمونه آن حادثه دهم دی ماه سال جاری است.
جلالی در پایان راجع به شغل هایی که عنوان می شود با قطع تلگرام ممکن است آسیب پذیر شود گفت: بعضی از دوستان آمارهای غلطی ارایه می دهند، مرکز فضای مجازی آمار 33 هزار شغل را ارایه می کند و پلیس فتا حداکثر 11 هزار شغل را رصد کرده و قبول دارد و لذا آمارهای غلط دیگر احتمالا با هدف اغواگری به منظور برگشت سلطه تلگرام بر فضای مجازی کشور تولید و ارایه می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :