آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23182
تاریخ انتشار : 1 اسفند 1391 14:41
تعداد بازدید : 585

قایم مقام همراه اول:

مشترکان اینترنت موبایل ایران فقط چهار درصد هستند

قایم مقام شرکت ارتباطات سیار ایران با بیان اینکه در حال حاضر نیمی از جمعیت کشور 78 درصد استفاده کنندگان اینترنت هستند، گفت: تنها حدود چهار درصد این مشترکان از طریق اینترنت موبایل دسترسی به اینترنت دارند.

موبنا- حمیدرضا نیکوفر، قایم مقام مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران با بیان اینکه بازار تلفن همراه ایران بین سال‌های 1373 تا 1381 دچار نوعی انحصار بود، گفت:  اما در سال  81 در پی انعقاد قرارداد با شرکت تالیا و سپس با فعال شدن اپراتور دوم در سال 85 این بازار وارد مرحله جدیدی شد.
وی با اشاره به آغاز به کار اپرتور سوم، گفت: در حال حاضر چندین بازیگر در عرصه اپراتوری کشور فعالیت می‌کنند، در نتیجه انتظار می‌رود این بازار به سمت جدیدی پیش‌روی کند. وی با اشاره به اینکه بحث درآمدزایی در این میان از مباحث حایز اهمیت است که باید مورد تاکید قرارگیرد، افزود: همراه اول طی سال‌های گذشته میلیاردها تومان سرمایه‌گذاری در عرصه تلفن همراه  کرده است.
نیکوفر در تشریح عملکرد شرکت ارتباطات سیار گفت: این اپراتور در دنیا از نظر تعداد مشترکان رتبه 17 را دارد و از سال‌های 73 تا 91 همواره با سیر صعودی تعداد کاربران مواجه بوده است. قائم مقام شرکت ارتباطات سیار ایران، ارایه سرویس‌های جدید توسط اپراتورهای تلفن همراه را از نیازهای بازار دانست و گفت: در حال حاضر حوزه Voice به حد اشباع رسیده و اتفاق‌های نوین عرصه ارتباطات مربوط به سرویس‌های دیتاست.
وی با اشاره به اینکه اکنون ضریب نفوذ تلفن همراه به 115 درصد رسیده و این موضوع نشان از به اشباع شدن این بخش دارد، گفت: همراه اول درحوزه دیتا در سال 91 حدود 19 درصد رشد داشته است.
نیکوفر تعداد مشترکان MMS  همراه اول را حدود پنج میلیون و 600 هزار نفر اعلام کرد و گفت:‌ مشترکان سرویس جیرینگ نیز به 25 میلیون نفر رسیده است.
وی تعداد سایت‌های BTS این اپراتور را بیش از 22 هزار سایت اعلام کرد و گفت: شبکه همراه اول در یکهزار و 169 شهر کشور و بیش از 62 هزار کیلومتر از جاده‌های کشور پوشش شبکه دارد. وی با اشاره به اینکه  در حال حاضر نیمی از جمعیت کشور 78 درصد استفاده‌کنندگان اینترنت هستند و تنها حدود چهار درصد این مشترکان از طریق موبایل به اینترنت دسترسی دارند، گفت: باید توجه داشت افزایش مشترکان خدمات باندپهن، باعث رشد قابل توجه تولید ناخالص ملی خواهد شد.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :