آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23179
تاریخ انتشار : 1 اسفند 1391 14:36
تعداد بازدید : 444

قائم مقام اپراتور سوم:

اپراتورها سود خوبی از فروش باند پهن می برند

به گفته قائم مقام رایتل، در حال حاضر هزینه اپراتورها برای خرید ترافیک جهت ارایه خدمات دیتا بسیار پایین است و این موضوع باعث می شود اپراتورها سود خوبی را تجربه کنند اما در آینده با افزایش حجم ترافیک مشتریان قطعا سود اپراتورها در این زمینه کمتر خواهد شد.

ایسنا- دکتر مددی با بیان این مطلب گفت: حوزه خدمات باند پهن این اجازه را می‌دهد که اپراتورهای مختلف وارد این عرصه شده و خدمات متعددی ارایه کنند.
وی با بیان اینکه این موضوع بر کسی پوشیده نیست افزود: در سال‌های اخیر شاید اتفاقات تجاری که در حاشیه باند پهن صورت گرفته خود تبدیل به دلیلی شده است که لزوم نگهداشت این خدمات را اثبات می‌کند و به نوعی گویای آن است که شاید این فضا از سطح اپراتورها فراتر رفته و ما با مجموعه‌هایی مواجه شویم.
او با بیان اینکه در حال حاضر در کشورهای در حال توسعه هر 10 درصد رشد ضریب نفوذ باند پهن منجر به 5/2 درصد رشد و تولید ناخالص داخلی ملی می‌شود گفت: در حوزه خدمات باند پهن موبایل نسبت به حوزه‌های دیگر دو چندان است و باید تصمیم‌گیران اقتصادی در این زمینه توجه بیشتری داشته باشند چراکه در میان کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه نیز میزان فاصله‌ای که در این بخش وجود دارد، کمتر از بخش‌های دیگر است.
قائم مقام رایتل گفت: اکنون با توجه به هزینه‌های به نسبت پایین‌تر در زمینه توسعه باند پهن از طریق شبکه موبایل، شاید بتوان به مراتب راحت‌تر به اهداف مورد نظر دست‌یابی پیدا کرد.
وی افزود: در سال‌های 2011 و 2012 هزینه اپراتورها برای خرید ترافیک لازم برای ارایه خدمات دیتا به مراتب پایین‌تر است و این موضوع باعث می‌شود، شرکت‌های فعال در این زمینه حاشیه سود به نسبت خوبی را تجربه کنند اما به هر حال حجم ترافیکی که مشتریان در آینده استفاده خواهند کرد حالت صعودی خواهد داشت و سود اپراتورها کمتر از حالت فعلی خواهد بود.
قائم مقام رایتل گفت: اگر قرار باشد در این بخش نگاه انحصاری داشته باشیم مناسب نیست. چراکه زمانی ارایه‌کنندگان نرم‌افزارهایی مانند VOIP کار خود را شروع کرده‌اند اجازه عرضه در بستر موبایل را ندادند و حتی حالا هم ممکن است در مواردی این موضوع میسر نباشد که این به نوعی انحصارطلبی بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :