آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23175
تاریخ انتشار : 1 اسفند 1391 14:26
تعداد بازدید : 865

افتتاح نخستین دیتاسنتر استانی در خوزستان

نخستین دیتاسنتر (مرکز اطلاعات) استانی کشور با سرمایه گذاری حدود 40 میلیارد ریال از سوی سازمان فناوری اطلاعات ایران در خوزستان دیروز افتتاح شد.

روابط عمومی‌ وزارت ارتباطات- رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت: امروزه، اطلاعات، نه تنها به عنوان یکی از منابع و دارایی‌های اصلی سازمان‌ها شناخته می‌شود، بلکه در حکم وسیله و ابزاری برای مدیریت موثر سایر منابع و دارایی‌های سازمان است.
علی حکیم جوادی با بیان این مطلب که فناوری اطلاعات به عنوان ابزار زمینه ساز انتقال، جابه‌جایی، به کارگیری و مدیریت موثر اطلاعات در کشورها شناخته می‌شود، افزود: بر همین اساس، سازمان فناوری اطلاعات ایران، اقدامات لازم به منظور ایجاد مراکز داده در تمامی استان‌های کشور را آغاز کرده است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه با اجرایی شدن این پروژه‌ها، شبکه گسترده‌ای با هدف ارایه سرویس به ذی‌نفعان شبکه به صورت رایانش ابری پیاده‌سازی خواهد شد، گفت: با توجه به قانون برنامه پنجم توسعه کشور، به منظور بسط خدمات دولت الکترونیکی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف است نسبت به ایجاد و توسعه شبکه ملی اطلاعات و مراکز داده داخلی امن و پایدار با پهنای باند مناسب اقدام کند.
حکیم جوادی افزود: در این زمینه، سازمان فناوری اطلاعات ایران به منظور فراهم آوردن شرایط لازم برای ذخیره و نگهداری اطلاعات در راستای ارایه خدمات برخط و الکترونیکی و توسعه متوازن استان‌های کشور در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ایجاد مراکز داده استانی در سطح کشور را در دستور کار خود قرار داده است.
وی گفت: تاکنون و با تلاش‌های صورت گرفته، عملیات اجرایی مراکز مذکور در 18 استان کشور بر اساس زمان‌بندی پیش‌بینی شده در حال انجام است.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در خصوص ویژگی‌های این مراکز داده، گفت: تمامی مراحل طراحی و نصب و راه‌اندازی تجهیزات در این مراکز توسط کارشناسان داخلی انجام می‌شود و امنیت فیزیکی و الکترونیکی در آنها از سطح بالایی برخوردار بوده و از فناوری‌های بومی ‌نیز استفاده شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :