آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 231592
تاریخ انتشار : 2 بهمن 1396 9:5
تعداد بازدید : 418

ناامیدی اپل از فروش آیفون ۱۰ در چین

میزان تقاضا و فروش آیفون ۱۰ (ایکس) در چین بسیار پایین تر از حد انتظار شرکت اپل بوده است و همین موضوع باعث شده که اپل به فکر تولید گوشی هایی با نمایشگر بزرگ تر در این کشور بیفتد.

ایسنا - مینگ چی کو، یکی از تحلیلگران موسسه تحقیقاتی و تحلیلی KGI به تازگی عنوان کرده است که پیش بینی ها و انتظارات شرکت اپل درباره میزان فروش و تقاضای کاربران در کشور چین درست از آب درنیامد و موجب شد این غول تکنولوژی آمریکایی به نوعی از موفقیت و میزان فروش پرچمدار جدیدش یعنی آیفون ۱۰، در چین ناامید و مایوس شود چراکه قبل از آغاز عرضه آن تصور می کرد کاربران چینی از آن استقبال بی نظیری کنند.
حالا اپل با همه این تفاسیر به فکر تولید یک گوشی هوشمند با صفحه نمایش بزرگ تری نسبت به آیفون ۱۰ افتاده است تا بتواند ضرر حاصل از فروش کم و استقبال ضعیف از آیفون ایکس را جبران کرده و حضور خود را در بازار چین تثبیت و رضایت کاربران چینی را جلب کند.
چین پس از ایالات متحده آمریکا به عنوان کشور مادری اپل، بزرگ ترین بازار محصولات اپل از جمله گوشی های هوشمند آیفون محسوب می شود و به همین دلیل نیز میزان فروش در این بازار از اهمیت ویژه برخوردار است.
این غول آمریکایی هم اکنون برآوردهای خود را از فروش این محصول برای نیمه نخست سال جاری میلادی ۲۰۱۸ کاهش داده است.
این تحلیلگر در تشریح این موضوع اعلام کرده است: اپل در پیش بینی های فروش و تقاضای آیفون ۱۰ در چین تجدید نظر کرده است به گونه ای که میزان فروش آیفون ۱۰ را برای سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸، ۱۸ میلیون دستگاه و در سه ماهه دوم سال ۱۳ میلیون دستگاه برآورد کرده است؛ این در حالی است که پیش بینی های قبلی تعداد ۲۰ تا ۳۰ میلیون دستگاه برای سه ماهه نخست سال و ۱۵ تا ۲۰ میلیون نیز برای سه ماهه دوم سال را در نظر گرفته بود. این اعداد و ارقام تجدیدنظر شده نسبت به برآوردهای قبلی کاهش قابل ملاحظه ای را داشته است.
وی در ادامه افزود: انتظار می رود تا نیمه سال ۲۰۱۸، مجموع کل فروش آیفون ۱۰ به ۶۲ میلیون دستگاه برسد که این رقم در مقایسه با پیش بینی های قبلی که عدد ۸۰ میلیون دستگاه را نشان می داد، بسیار کمتر است.
او درباره پیش بینی های بعدی و آینده فروش آیفون ۱۰ در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ هم گفت: برآورد می شود فروش آیفون ۱۰ در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ به بعد متوقف شده یا به شدت کاهش یابد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :