آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 231563
تاریخ انتشار : 1 بهمن 1396 12:16
تعداد بازدید : 375

38 میلیارد دلار

شرکت اپل جمعه گذشته اعلام کرد بر اساس زمان بندی مشخص، به شرکت هایی که در خارج از مرزهای آمریکا با آن فعالیت می کنند و پول نقد اپل را در اختیار دارند، در موعد مقرر شده 38 میلیارد دلار پرداخت می کند.

ایتنا- این شرکت به دنبال سیاست های خود برای فرار از پرداخت مالیات با انتقادات گسترده جهانی مواجه شده است و همچنین، در جدیدترین بیانیه خود اعلام کرده است که طی پنج سال آینده بیش از 30 میلیارد دلار در آمریکا هزینه می کند تا 20 هزار فرصت شغلی جدید به وجود آورد.
از سوی دیگر، قانونگذاران در ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و بریتانیا به سیاست های اپل برای پرداخت مالیات انتقادات گسترده وارد کردند. این شرکت هم اکنون بیش از 246 میلیارد دلار از پول های نقد خود را در کشورهایی نگهداری می کند که میزان مالیات آنها بسیار اندک است و به نوعی فرار مالیاتی محسوب می گردد.
دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در جریان تبلیغات انتخاباتی خود اعلام کرده بود که برنامه های اپل برای تولید گوشی هوشمند، رایانه لوحی و دیگر دستگاه های الکترونیکی در خارج از مرزهای آمریکا را متوقف می کند و شرکت مذکور را وادار می کند پول های خود را وارد آمریکا کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :