آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23153
تاریخ انتشار : 1 اسفند 1391 0:47
تعداد بازدید : 898

سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور:

کامپیوتر و موبایل ارزان می شود

سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور خبر داد: تصمیم بزرگ ارزی دولت گرفته شده است، به طوری که عمده منابع ارزی با یک نمودار صعودی در یک برنامه زمان بندی مشخص به این مرکز هدایت خواهد شد.

خبرگزاری مهر- صمد کریمی ‌در مورد ورود منابع جدید ارزی به مرکز مبادلات ارزی کشور گفت: تقاضای واقعی ارز به سیستم بانکی و بازار بین بانکی هدایت شده است، ضمن اینکه تصمیمات اتخاذ شده اخیر در مورد بازار ارز درصدد تقویت و تعمیق فعالیت مرکز مبادلات ارزی کشور بوده است.
سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور افزود: تصمیم بزرگ گرفته شده است، به طوری که عمده منابع ارزی کشور با یک نمودار صعودی در یک برنامه زمانبندی مشخص به مرکز مبادلات ارزی کشور هدایت خواهد شد.
وی گفت: همچنین با توجه به آسیب‌شناسی فعالیت مرکز مبادلات ارزی کشور علاوه بر تقویت جانب عرضه، کاهش هزینه‌های مبادلات واردکنندگان و افزایش سرعت تامین ارز از مرکز مبادلات ارزی کشور در آینده دنبال خواهد شد.
این مقام مسوول در بانک مرکزی در مورد میزان مبادلات ارزی در این مرکز گفت: امروز نرخ مبادله‌ای دلار آمریکا بدون تغییر نسبت به روز قبل برابر با 24 هزار و 516 ریال و هر یورو نیز با 86 ریال کاهش به 32 هزار و 671 ریال رسیده
 است.
کریمی ‌با بیان اینکه نرخ مبادله‌ای بقیه اسعار مورد مبادله در مرکز مبادلات ارزی کشور عمدتا روندی ثابت و نزولی داشتند، گفت: تعداد ثبت سفارش‌های تخصیص ارزیافته توسط بانک مرکزی از آغاز فعالیت مرکز تا 29 بهمن ماه جاری از مرز 18 هزار فقره عبور کرده و برابر با 18 هزار و 212 فقره شده
است.
بر اساس این گزارش 5/2 میلیارد دلاری که دولت از صندوق توسعه ملی برای پرداخت عیدانه 70 و 90 هزار تومانی به بیش از 73 میلیون ایرانی برداشت می‌کند، در بازار با مدیریت مرکز مبادلات ارزی عرضه خواهد شد.
سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور گفت: اقدامات لازم برای تامین نیازهای ارزی گروه 9 کالایی با عنوان کلی کالای نهایی با دوام انجام پذیرفته است، از این رو واردکنندگان و تجار برای واردات کالاهای مزبور پس از انجام تشریفات ثبت سفارش کالا در سازمان توسعه تجارت به شعب ارزی بانک‌های عامل در تهران و شهرستان‌ها مراجعه کنند.
وی گفت: بدیهی است پس از تامین ارز برای گروه کالایی 9 و واردات این کالاها در آینده‌ای نه چندان دور، بازار شاهد کاهش قیمت در کالاهای مشمول این گروه از جمله کامپیوتر و قطعات آن، گوشی تلفن همراه، آسانسور کامل، انواع خودروی سواری با حجم هزار سی‌سی تا حجم دو هزار و 500 سی‌سی، لوازم خانگی و
 غیره خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :