آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 231521
تاریخ انتشار : 1 بهمن 1396 10:54
تعداد بازدید : 248

اپل افت سرعت مک بوک، آیفون و آیپد را تکذیب کرد

اپل گزارشی منتشر کرده است که بر مبنای آن، قصد پیاده سازی برنامه کاهش سرعت دستگاه های دارای باتری قدیمی را روی آی پد، مک بوک و اپل واچ ندارد.

رایورز- چندی پیش مشخص شد که شرکت اپل سرعت گوشی های آیفون مجهز به باتری های قدیمی و رو به فساد را کاهش داده و انتشار این خبر، واکنش های منفی بسیاری را در پی داشت.
در همین راستا نیز اپل بلافاصله درباره علت اتخاذ چنین تصمیمی، توضیح داد که باتری های قدیمی و فاسد توان تامین نیروی موردنیاز برای عملکرد بالای آیفون را نداشته و در نتیجه موجب خاموش شدن دستگاه می شوند.
به این ترتیب، این کاهش سرعت در واقع سیاست اتخاذ شده اپل در راستای خاموش نشدن آیفون ها بوده که با برداشت های متفاوتی روبه رو شده است.
 نگرانی ها به گوشی های آیفون محدود نماند، بلکه کاربران محصولات دیگر اپل را نیز برانگیخت.
در همین راستا، شرکت اپل تصمیم گرفت در این رابطه اعلام کند که به هیچ عنوان قصد پیاده سازی این استراتژی را بر روی محصولات و دستگاه های دیگر اپل نداشته و این تصمیم، صرفاً منحصر به گوشی های آیفون بوده است.
 بنا به اعلام این شرکت، یکی از دلایل اصلی این امر، حجم بالای باتری های مک بوک ها و آی پدها در مقایسه با آیفون هاست و همین حجم و قدرت زیاد باتری ها از خاموشی ناگهانی در این دستگاه ها جلوگیری کرده و کاربران این محصولات نباید نگران باشند.
 هم چنین، باتری مک بوک و آی پد در مقایسه با آیفون ها، به طور نسبی کمتر شارژ شده و در نتیجه، دوام بیشتری خواهند داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :