آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23152
تاریخ انتشار : 1 اسفند 1391 0:44
تعداد بازدید : 570

بعد از 26 ماه حضور در فرابورس

همراه اول از فرابورس به بورس می رود

با موافقت هیات پذیرش، انتقال شرکت همراه اول از فرابورس به بورس قطعی شد تا این شرکت با تکمیل اطلاعات در روزهای آینده و بعد از 26 ماه حضور در بازار اول معاملات فرابورس رسما وارد بورس شود.

فناوران- شرکت همراه اول در حالی با سرمایه بیش از 206 میلیارد تومانی و کشف قیمت سه هزار و 495 تومانی از 28 آذر ماه 89 به جمع شرکت‌های فرابورسی پیوسته که حضور این شرکت ضمن بهبود وضعیت سهام مخابرات در بورس، موجب افزایش جایگاه فرابورس نزد اذهان عمومی و ارتقای متغیرهای این بازار و زمینه ساز ورود سایر شرکت‌های بزرگ به فرابورس شد. براساس این گزارش، حال بعد از 26 ماه از زمان حضور همراه اول در فرابورس و به دنبال مدیران و سهام‌داران عمده آن، هیات پذیرش اوراق بهادار با انتقال به بورس همراه اول موافقت کرد تا با تکمیل اطلاعات در روزهای آینده رسما وارد بازار دوم تالار شیشه‌ای شود. در این رابطه اسماعیل درگاهی، مدیریت پذیرش شرکت بورس گفت: هیات پذیرش با پذیرش این شرکت در بازار دوم معاملات به شرط تکمیل افشای اطلاعات در سامانه کدال و تامین 10درصد سهام شناور آزاد موافقت کرد.

اثر همراه اول در شاخص بورس
امیر ‌هامونی، مدیرعامل فرابورس هم چند روز پیش در خصوص انتقال همراه اول به بورس گفت: مدیران و کارشناسان شرکت بورس در حال نهایی کردن پذیرش و انتقال این شرکت هستند. از نظر ما همراه اول آماده انتقال به بورس بوده و با لغو پذیرش آن و توقف نماد در فرابورس و پذیرش در بورس، می‌تواند منتقل شود. وی در رابطه با اثر هم‌زمان همراه اول و مخابرات در روند شاخص بورس افزود: طی سال‌های اخیر تنوع و بزرگ‌تر شدن شرکت‌های دیگر منجر به کاهش اثر شرکتی مانند مخابرات در شاخص بورس شده است، به طوری که در حال حاضر مخابرات در رده سوم بزرگ‌ترین‌های بورس قرار گرفته و شرکت‌های ملی مس، فولاد مبارکه و سایر شرکت‌ها از اثر بخشی مناسبی و متعادلی برخوردار شده‌اند.

آخرین وضعیت همراه اول در بازار سهام
گفتنی است، آخرین بررسی‌ها از وضعیت همراه اول در بازار سهام نشان می‌دهد این شرکت به دلیل قیمت‌های حدود چهار هزار و 450 تومانی هر سهم، بزرگ‌ترین شرکت فرابورس از لحاظ ارزش روز بازار سهام به شمار می‌رود و در میان همه شرکت‌های بورسی و فرابورسی، بعد از شرکت‌های فولاد مبارکه، ملی مس و مخابرات چهارمین شرکت بزرگ بازار به شمار می‌رود و به تنهایی حدود چهار درصد کل ارزش بازار را در اختیار دارد. همچنین بازدهی سهام این شرکت از 28 آذر ماه 89 تا روز گذشته حکایت از سوددهی حدود 64 درصدی دارد و در جریان برگزاری مجامع سالانه هم یکهزار و 240 تومان سود به ازای هر سهم توزیع شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :