آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23056
تاریخ انتشار : 30 بهمن 1391 10:34
تعداد بازدید : 716

ثبت نام رسمی خدمات VPN قانونی آغاز شد

ثبت نام رسمی خدمات VPN قانونی برای اشخاص حقوقی از دیروز آغاز شد.

روابط عمومی ‌مرکز ملی فضای مجازی- در مرحله نخست این ثبت‌نام تمامی ‌اشخاص حقوقی متقاضی دریافت خدمات رسمی ‌VPN تا تاریخ پنجم اسفند ماه 1391 فرصت خواهند داشت برای ثبت‌نام از طریق سایت اینترنتی به نشانی www.vpn.ir اقدام کنند.
بنا بر اعلام تاریخ ثبت‌نام اشخاص حقیقی متقاضی دریافت این خدمات متعاقبا اعلام خواهد شد.
گفتنی است، پيش از اين مهدی اخوان بهابادی با بیان اینکه مقدمات کار برای ارایه خدمات قانونی VPN در کشور دیده شده است، گفت: قرار است برای اشخاصی که در داخل کشور نیاز به دریافت خدمات قانونی VPN دارند نقطه تماسی معرفی شود تا این کاربران بتوانند تقاضای خود را به مراجع ذی‌صلاح ارسال کرده و برای دریافت این خدمات ثبت‌نام کنند؛ پس از این مرحله از ثبت‌نام، کاربران می‌توانند به صورت قانونی در داخل کشور از خدمات VPN استفاده کنند.
دبیر شورای عالی فضای مجازی با تاکید بر اینکه در حال حاضر فعالیت‌هایی که تحت عنوان VPN فروشی در کشور اتفاق می‌افتد قانونی نیست، گفت: برخی از کاربران اینترنت نیاز دارند که از پروتکل‌های رمز شده برای تماس‌های‌شان استفاده کنند که در حال حاضر برای پاسخ به این نیاز مجبور به استفاده از خدمات VPN به صورت غیرقانونی در کشور می‌شوند.
وي با اشاره به خلا استقاده قانونی از شبکه‌های اختصاصی VPN در کشور گفت: دنبال آن هستیم که پاسخی برای این نیازها در کشور فراهم کنیم و بر این اساس خدمات قانونی VPN ارایه خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :