آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23054
تاریخ انتشار : 30 بهمن 1391 10:29
تعداد بازدید : 491

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

كاهش 35درصدي قيمت كالاها با تجارت الكترونيكی

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از آمادگی این وزارت خانه برای حمایت از طرح های توسعه تجارت در فضای سایبر خبر داد گفت: با تجارت الكترونيكی مي توان كالاها را با قيمت ارزان تر ارایه كرد.

خبرگزاری مهر- محمدصادق مفتح با اشاره به سیاست‌های حمایت وزارت صنعت در عرصه تجارت الکترونیکی گفت: تجارت الکترونیکی نقش بسیار بسزایی در کاهش قیمت تمام شده دارد و در مقابل باعث افزایش فرصت خرید مردم خواهد شد. بر این اساس یکی از اقدامات جدی برای عرضه ارزان‌تر کالا به بازار داخلی و خارجی و افزایش مزیت تجاری استفاده از ابزار تجارت الکترونیکی خواهد بود.
وی گفت: به طور متوسط 50 درصد هزینه تمام شده کالا که مشتری نهایی آن را پرداخت می‌کند هزینه توزیع است که با اجرای تجارت الکترونیکی در کشور می‌توانیم این هزینه را تا 15 درصد کاهش دهیم به این معنی که ما می‌توانیم در شرایط فعلی و با همین نرخ تورم ابزارهای تجارت الکترنیکی را به کار گرفته و کالاها را تا 35 درصد ارزانتر به مردم عرضه کنیم.
مفتح با بیان اینکه توسعه تجارت الکترونیکی جزو رئوس برنامه‌های حوزه صنعت، معدن و تجارت است، افزود: این امر نیازمند یک عزم ملی از سوی متخصصان این حوزه است که در فضای سایبری کار می‌کنند و در این زمینه تجارت الکترونیکی مبتنی بر موبایل از ضرورت‌هایی تلقی می‌شود که باید حرکت‌های محکم‌تری به سمت آن صورت گیرد.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه 25درصد معاملات انجام شده در دنیا در فضای سایبر مبتنی بر موبایل است، گفت: با اینکه عمر این صنعت کمتر از پنج سال است اما رشد بسیار سریع آن نشان از اهمیت آن دارد.
مفتح آمادگی وزات صنعت معدن و تجارت را برای حمایت از فعالان عرصه فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی اعلام کرد و گفت: این فعالان چنانچه طرحی برای توسعه تجارت در فضای سایبر دارند این وزارت‌خانه اعلام کنند و این وزارت‌خانه به طور قطع از این طرح‌ها حمایت و پشتیبانی خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :