آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 230531
تاریخ انتشار : 20 دی 1396 11:29
تعداد بازدید : 535

رییس اتاق اصناف ایران:

ایجاد شرکت های صادراتی برای اصناف ضروری است

رییس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: تشکیل شرکت صادراتی برای ایجاد جهش در صادرات تولیدات صنفی ضروری است.

اتاق اصناف - علی فاضلی در جلسه ای که به منظور تعیین ساز و کار اجرایی شدن سیاستهای حمایتی و اصلاح الگوی مصرف با حضور معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و چند تن از روسای اتحادیه های صنفی در اتاق اصناف ایران برگزار شد، گفت: قرار است تسهیلات با نرخ سود مناسب در اختیار صنایع کوچک و متوسط قرار گیرد. 
وی افزود: وزیر صنعت، معدن و تجارت هم قول داده‎اند در خصوص توسعه صادرات مربوط به صنوف تولیدی هر گونه حمایت لازم در حد توان را داشته باشند.
رییس اتاق اصناف ایران گفت: اتاق اصناف اکنون در جلسات دولت و مجلس شورای اسلامی برای دفاع از صنوف حضور دارد و روز گذشته نیز جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص توسعه صادرات غیرنفتی برگزار شد که حاصل آن این بود که شرکت های صادراتی تشکیل شود. 
وی افزود: حمایت از تولیدات داخلی در گرو اجرای مجموعه ای هماهنگ از سیاست ها صورت می پذیرد که در نهایت منجر به بهبود فضای کسب وکار، شرایط مناسب برای تولیدکنندگان و سرمایه گذاران خواهد شد. حمایت از تولید ملی، عزمی راسخ و سیاست های مدون قابل اجرا را می طلبد تا منجر به اصلاح الگوی مصرف شود و مردم را به استفاده از کالاهای داخلی ترغیب کند. 
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران نیز در این جلسه با بیان اینکه همه باید شرایط امروز کشور را درک و برای رشد و توسعه کشور تلاش کنیم، گفت: این سازمان چند طرح را برای ایجاد اشتغال به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارایه کرده است. صادق نجفی افزود: بیش از ۹۰ درصد صنایع کشور را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می‎دهد و در اساسنامه سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی، سیاست‎گذاری، هدایت، حمایت و پشتیبانی از صنایع کوچک آورده شده است. 
وی ادامه داد: اصناف شامل واحدهای کوچک هستند که برای رشد و توسعه باید ساماندهی و مدیریت شوند. سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی می تواند در این زمینه کمک اصناف باشد. در این خصوص لازم است ابتدا تامین مالی در راس برنامه ها قرار گیرد و سپس ایجاد بازار را داشته باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :