آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 230503
تاریخ انتشار : 20 دی 1396 10:52
تعداد بازدید : 466

با نگرانی از واکنش کمیسیون بورس آمریکا

پیشنهاد ایجاد صندوق های تجارت بیت کوین رد شد

دو شرکت سرمایه گذاری آمریکایی با اشاره به تشدید نگرانی ها در مورد نحوه برخورد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، پیشنهاد ایجاد صندوق های تجارت بیت کوین را رد کردند.

مهر- به نوشته رویترز، دو شرکت سرمایه گذاری آمریکایی با اشاره به تشدید نگرانی ها در مورد نحوه برخورد کمسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، پیشنهادات ایجاد صندوق های تجارت بیت کوین را رد کردند.
طبق یکی از بیانیه های کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا که روز دوشنبه منتشر شد، این سازمان تنظیم کننده مقررات، در مورد نقدینگی و اعتبار سنجی قراردادهای پیش خریدی که بر اساس دارایی های دیجیتال صورت می گیرند، نگران است.
این بیانیه مانع جدیدی بر سر راه شرکت های وال استریت، که به دنبال سودجویی از اشتیاق سرمایه گذاران به ارزهای دیجیتال هستند، ایجاد کرد و واگرایی بی سابقه ای در بین دو نهاد قانون گذاری مالی آمریکا (کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا و کمیسیون تجارت پیش فروش کالاها)، بر سر نحوه تنظیم مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال ایجاد کرد.
صندوق های سرمایه گذاری تحت کنترل مدیریت سرمایه رافرتی و شرکت اکسچنج تریدد کانسپتس، برنامه های خود برای آغاز به کار ۳ صندوق بیت کوین که می توانستند به سادگی خرید فروش سهام، توسط هر خرده سرمایه گذار، دادوستد شوند، را کنسل کردند.
پیش از این مدیران این صندوق ها فکر می کردند که این طرح های پیشنهادی با توجه به آغاز به کار سهام بیت کوین در بورس های سی ام ای و سی بوئه، شانس این را دارند که مجوز فعالیت دریافت کنند.
قانون گذاران برای درک نحوه برخورد با این دارایی نسبتاً جدید دچار مشکل شده اند و کنترل امر در دست هیچ کس نیست.
کمیسیون بورس اوراق بهادار (اس ای سی) بر فعالیت بورس های سهام و صندوق های مالی نظارت دارد در حالی که کمیسیون تجارت اوراق پیش خرید کالاها (سی اف تی سی) بر قراردادهای اوراق پیش خرید نظارت می کند. سی اف تی سی برای مد نظر قرار دادن ریسک هایی که بیت کوین برای بازارهای مالی در بر دارد، تحت فشار قرار گرفته است. در حالی که هنوز حوزه این نگرانی ها کاملا ارزیابی نشده است.
تصمیم گیری های کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در مورد ارزهای دیجیتال باید با دقت و ظرافت خاصی صورت بگیرد چرا که راه را برای محصولات و کالاهایی که می توانند در دسته اوراق با نوسان قیمت بالا، در بازارهای اوراق آمریکا، دادوستد شوند، باز می کند.
در عین حال در معاملات دیروز بازار جهانی ارزهای مجازی ارزش بیت کوین به زیر ۱۵ هزار دلار رسید که اصلی ترین دلیل آن عزم مقامات کره جنوبی برای مبارزه با ارزهای مجازی است.
به نوشته اسپوتنیک، در معاملات دیروز بازار جهانی ارزهای مجازی قیمت بیت کوین به ۱۴ هزار و 829 دلار رسید که نسبت به روز گذشته بیش از ۵۰۰ دلار کاهش یافته است.
تصمیم مقامات کره جنوبی برای مقابله با کارگزاری های ارز مجازی با هدف مبارزه با پولشویی در این کشور از جمله اصلی ترین دلایل سقوط بیت کوین بوده است.
پس از آنکه هفته گذشته با حمله هکرها به یک کارگزاری ارز مجازی این کارگزاری ورشکست شد مقامات کره ای تصمیم گرفتند با هرگونه نقل و انتقال سازماندهی شده ارز مجازی در این کشور مقابله کنند.
پیش از این کره جنوبی یکی از اصلی ترین خاستگاه های ارز مجازی بود و به خصوص در روز ۱۸ دسامبر سال گذشته میلادی قیمت بیت کوین به بیش از ۲۰ هزار دلار رسیده بود اما از آن زمان به بعد روند قیمتی این ارز نزولی بوده است.
به گزارش وبگاه کوین مارکت کپ  طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱۸ میلیارد دلار ارز مجازی در جهان دادوستد شده است و کل ارزش بیت کوین های موجود در بازار هم اکنون حدود ۲۵۰ میلیارد دلار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :