آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 230475
تاریخ انتشار : 20 دی 1396 9:57
تعداد بازدید : 1321

بازداشت هشت نفر از مدیران کانال های تلگرامی در کرمان

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با اعلام دستگیری هشت نفر از مدیران کانال های تلگرامی در این استان گفت: ردپای سرویس های جاسوسی استکبار در حوادث اخیر روشن است.

دادگستری استان کرمان - دادخدا سالاری در جلسه شورای معاونان دادگستری استان که با حضور قضات دادسرای کرمان برگزار شد گفت: در حال حاضر 27 نفر از عوامل اصلی و محوری اغتشاشات اخیر در بازداشت به سر می برند.
سالاری با بیان اینکه در حوادث اخیر فضای مجازی مهم ترین بستر آشوب های به وجود آمده محسوب می شود، اعلام کرد: طی اقدامات فنی و رصد انجام گرفته ازسوی نیروهای اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی، هشت نفر از مدیران کانال های شبکه های اجتماعی که دعوت به شورش می کردند در همان ساعات اولیه در چند شهرستان استان دستگیر شده اند.
سالاری ادامه داد: دستگیر شدگان عمدتا با نام مستعار اقدام به ایجاد کانال با قصد و نیت ایجاد آشوب می کردند و تمام فعالیت های غیرقانونی آنها در جهت ناامن سازی جامعه در بستر کانال تلگرام صورت پذیرفته است.
وی گفت: در حوادث اخیر بلافاصله بعد از برخورد با یک کانال تلگرامی در کمتر از چند دقیقه کانال دیگری به عنوان جایگزین شروع به فعالیت و دعوت به تجمع می کرد که بیانگر این مطلب است که معاندان به نظام به طور هدفمند و از قبل در این زمینه برنامه ریزی و طراحی لازم را انجام داده بودند. این مقام قضایی استان کرمان گفت: با توجه به هجمه گسترده استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و وابستگانش به ویژه برخی سران فریب خورده و مرتجع عرب در حوادث اخیر به کلیات نظام جمهوری اسلامی و ارزش های مقدس اسلامی و حتی تمامیت ارضی کشور، ردپای سرویس های جاسوسی استکبار در حوادث اخیر آشکار و روشن است.
وی با بیان اینکه معاونت رصد فضای مجازی دادسرای کرمان به صورت 24 ساعته فضای مجازی را رصد می کند، گفت: دادستانی به صورت ویژه رسیدگی به پرونده های حوادث اخیر را در دستور کار قرار داده است و تحقیقات فنی از متهمین همچنان ادامه دارد.
سالاری اعلام کرد: در مجموع در حوادث و اغتشاشات اخیر چند نفر از عوامل اصلی و محوری این اغتشاشات که از طریق فضای مجازی دعوت به شورش و آشوب می کردند، با اقدامات به موقع و ضربتی ماموران اداره کل اطلاعات، فرماندهی انتظامی و سپاه پاسداران و هماهنگی و دستورات قضایی صادره معاونت فضای مجازی دادسرای عمومی و انقلاب کرمان در همان ساعات اولیه اغتشاشات در شهرستان های مختلف استان شناسایی و دستگیر شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :