آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 230379
تاریخ انتشار : 19 دی 1396 11:55
تعداد بازدید : 1267

دستکش هوشمند برای بیماران نخاعی

دستکشی هوشمند برای بیماران مبتلا به جراحات نخاعی ساخته شده که به آنها کمک می کند فعالیت هایی مانند برداشتن یک لیوان آب را انجام دهند.

مهر- بیمارانی که جراحت های نخاعی دارند، در زندگی روزمره با سه چالش مهم روبه رو می شوند، باز کردن و بستن درها، مسواک زدن و برداشتن اشیایی مانند یک لیوان آب. علاوه بر آن افرادی که روی صندلی چرخدار می نشینند نیز به طور محدود می توانند از دستهای شان استفاده  کنند. در همین راستا  شرکت Neofect یک دستکش ربواتیک ساخته که دور کف دست و انگشت اشاره و میانی پیچیده می شود. 
دستکش مذکور که NeoManoدست جدید نام گرفته، به یک پد لاستیکی متصل می شود که می توان آن را با آرنج یا بازو کنترل کرد تا فعالیت گرفتن و رها کردن اشیا را انجام دهد. این مکانیسم به تنهایی کار آسانی است. دو سیم به طول هر یک از انگشتان کشیده می شود و فعالیت گرفتن را انجام می دهند. به این ترتیب کاربر می تواند اشیایی تا وزن یک کیلوگرم را از زمین بلند کند. به گفته Neofect این دستکش سبک وزن برای استفاده روزمره ساخته شده است. شرکت تولید کننده در سال ۲۰۱۰ تاسیس شده و پیش از این نیز دستکش هوشمند Rapael را ساخته که برای ایجاد هماهنگی میان دست و چشم در فرایند درمان مبتلایان به سکته به کار می رود.  به گفته سخنگوی شرکت دستکش جدید مجهز به فناوری شناسایی صوت خواهد شد و با حرکت سر فعال می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :