آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 230369
تاریخ انتشار : 19 دی 1396 11:26
تعداد بازدید : 493

طرح بانك مركزي براي پايش عملكرد بانك ها در حوزه فناوری اطلاعات

مديرگروه پژوهشي بانكداري پژوهشكده پولي و بانكي از طرح جديد بانك مركزي براي پايش مستمر عملكرد بانك ها در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات خبر داد.

 ستاد خبری همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت- مهرداد سپه وند گفت: در اين طرح اطلاعات عملکرد تمام بانك ها در حوزه هزینه کرد فناوری اطلاعات، راهبری و حکمرانی  فناوری اطلاعات و همچنین خدمات ارایه شده در اين حوزه جمع آوري و ارایه مي شود.
وي در توضيح طرح پايش عملكرد بانك‏ها در حوزه فناوری اطلاعات گفت: براساس اطلاعات دريافتي از بانك ها مشخص مي شود كه بانك ها چه بخشی از درآمد خود را در حوزه آي تي هزينه و سرمايه گذاري كرده اند.
سپه وند ادامه داد: همچنين مشخص مي شود كه مديريت و راهبری بانك ها در حوزه فناوري به چه نحو است و در چه سطحی از بلوغ قرار دارند. 
مديرگروه پژوهشي بانكداري پژوهشكده پولي و بانكي گفت: در اين طرح بنا داريم اطلاعات جمع آوري شده را برای مبنا گذاری و تحلیل و بررسی مقایسه ای در اختيار بانك هایی قرار دهيم که در طرح مشارکت دارند تا بتوانند وضعیت خود را با گروه همتایان مقایسه کنند. 
وی هدف دیگر طرح را ارایه گزارش جامع و مستمری از تحولات بانک ها در مدیریت و خدمات رسانی در حوزه  فناوری اطلاعات اعلام کرد و اظهار داشت: گزارش مربوطه هرساله در همايش بانكداري الكترونيك ارائه خواهد شد. 
هفتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت با موضوع «نوآوری، بازیگران جدید و کارآیی در کسب و کار مالی» دوم و سوم بهمن ماه سال جاری توسط پژوهشکده پولی و بانکی در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد برگزار می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :