آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22962
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1391 10:41
تعداد بازدید : 348

رییس سازمان توسعه تجارت:

مسوولیت بیشتری به بخش خصوصی در حوزه اقتصاد داده می شود

ممکن است هر نهاد و سازمانی دچار حواشی شود که بخش خصوصی نیز بی نصیب از این حواشی نیست و بهتر است اتاق بازرگانی از اختیاراتی که دارد برای حمایت از تشکل ها استفاده کند.

ایسنا- حمید صافدل، رییس سازمان توسعه تجارت با بیان این مطلب گفت: ما در یک دوره‌ گذر هستیم و باید تصمیمات جدیدی بگیریم و یکی از محوری‌ترین تصمیمات ما این است که مسوولیت بیشتری را در حوزه‌های اقتصادی به بخش خصوصی واگذار کنیم.
وی افزود: از آنجا که اقتصاد ما باید مردمی شود، باید بدانیم که در یک اقتصاد مردمی قابلیت انعطاف‌پذیری و رقابت‌پذیری در اقتصاد بالاتر است.
صافدل با تاکید بر اینکه جایگاه ویژه‌ای برای بخش خصوصی در نهادهای مختلف تصمیم‌گیری در نظر گرفته شده است، گفت: این جایگاه که اعم از کمیته‌ها و شوراهایی مثل تنظیم بازار، شورای صادرات، شورای پول و اعتبار و سایر نهادهای تصمیم‌گیری گرفته شده حاکی از این است که حاکمیت حضور بخش خصوصی را الزامی می‌داند.
رییس سازمان توسعه تجارت در پاسخ به اینکه بخش خصوصی چقدر از ظرفیت‌های موجود استفاده می‌کند افزود: این‌که متناسب با این زیرساخت‌ها بخش خصوصی هم بتواند از این ظرفیت‌ها بیشتر استفاده کند یا چقدر وارد صحنه شود بستگی به خود بخش خصوصی و نیاز به زمان دارد.
وی با تاکید بر اینکه در مورد تحریم‌ها بخش خصوصی نیز نقش دارد، گفت: در حال حاضر مهم‌ترین وظیفه‌ بخش خصوصی تشکیل سازمان‌های مردم‌ نهاد و مقابله‌ حقوقی و ادعای حقوقی علیه تحریم‌هاست.صافدل گفت: تسری دادن تحریم‌ها به سطح بنگاه‌ها و شرکت‌ها می‌طلبد که اتاق بازرگانی جایگاه قانونی خود را در حمایت از نهادها و تشکل‌های خصوصی بیشتر به صحنه آورده و از اختیاراتی که برای حمایت از تشکل‌ها و توانمندی بنگاه‌ها دارد استفاده کند.
رییس سازمان توسعه تجارت با تاکید بر اینکه بخش خصوصی گستردگی و تنوع زیادی دارد، گفت: از این رو لازمه‌ بخش خصوصی پذیرش تنوع و تکثر است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :