آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22959
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1391 10:40
تعداد بازدید : 448

تحلیلی بر انتصاب رییس جدید سازمان نصر کشور

پس از ماه ها انتظار، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور منصوب شد. این اتفاق، پایان یک دوره طولانی بلاتکلیفی برای این تشکل صنفی بود، زیرا فقدان رییس در این سازمان، باعث کاهش وزن و ضعف اعتبار تاثیرگذاری آن شده بود. بنابراین با هر سلیقه و گرایشی، صرف نظر از تمایلات شخصی باید از این اتفاق، به دلیل روشن شدن تکلیف سازمان و تامین منافع جمعی کل صنف، استقبال شود.

شاهرخ انوشیروانی

نگارنده به عنوان یک فعال صنفی مستقل، با هر یک از افراد مطلع و صاحب سابقه در صنف که گفت‌وگو کردم آیت‌اللهی را از نظر سابقه فعالیت و تاثیرگذاری و وزن و حضور در تشکل‌های صنفی گزینه مناسب و اصلح ریاست سازمان می‌دانستند. به علاوه آنکه در انتخابات جلسه مجمع عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور که با حضور جمع گسترده‌ای شامل تمامی مدیران استانی سازمان نصر برگزار شد، آیت‌اللهی حایز رای اول منتخبان شده بود.
در انتخاب آیت‌اللهی، فاکتورهای دیگری هم می‌تواند موثر بوده باشد؛ به ویژه اگر یکی از ویژگی‌های رییس سازمان را، توانایی در ایجاد انسجام صنفی بدانیم، به نظر می‌رسد آیت‌اللهی، مدیری موفق در استان اصفهان بوده است. در مقام مقایسه در مورد ضعف انسجام صنفی، در استان تهران، با گذشت مدت کوتاه چند ماهه، چهار عضو هیات مدیره استان استعفا کرده‌اند، جلسات کمیسیون مشاوران و کمیسیون فروشگاه‌ها، تعطیل شده و جلسات کمیسیون سخت‌افزار تهران هم، هر روز پرتنش‌تر و بحرانی‌تر می‌شود.
توانایی آیت‌اللهی برای شکل دادن به انسجام صنفی، زمانی برجستگی بیشتری می‌یابد که وی با فروتنی و بدون ادعا، در نخستین گفت‌وگوی رسانه‌ای خود پس از انتصاب به مقام ریاست سازمان و در تضاد با آنچه که در گذشته اتفاق افتاده، می‌گوید وظیفه رییس سازمان، پهن کردن فرش قرمز برای جلب مشارکت تمامی آحاد صنف است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :