آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 229286
تاریخ انتشار : 9 دی 1396 9:9
تعداد بازدید : 446

عبور دوباره دلار از رقم 4200 تومان

احتمال رکود شدید بازار کامپیوتر در شب عید قوت گرفت

قیمت دلار آزاد نسبت به اواخر هفته گذشته حدود 20 تومان و در مقایسه با یک ماه گذشته حدود 120 تومان افزایش یافته که البته این اتفاق هیچ تاثیری بر میزان تقاضا از بازار نگذاشته است.

مریم عسگری
به عبارتی بازار بدون مشتری کامپیوتر از لحاظ میزان فروش، تحت تاثیر رشد قیمت دلار آزاد قرار نگرفته است.
با این حال پیش بینی ها درباره افزایش بیشتر قیمت دلار و رسیدن قیمت آن به رقم بیشتر از 4هزار و 500 تومان در ایام منتهی به شب عید بیشتر شد.
کامروا، یکی از فعالان بازار ارز در این زمینه می گوید: پس از این کارشناسان افزایش نرخ دلار آزاد تا رقم 4 هزار و 500 تومان را پیش بینی کرده بودند، با این حال همچنان گروهی بر این باورند که این افزایش نرخ دلار حباب است و در ماه های آینده کاهش می یابد.
این فعال بازار ارز با تایید این موضوع که نرخ دلار، حواله دلاری و درهم در یک ماه اخیر رشد چشمگیری داشته است، می گوید: قوت گرفتن فرضیه رشد قیمت دلار موجب شده است برخی از فعالان بازار ارز از تزریق دلار و درهم به بازار خودداری کنند که همین موضوع به چنددستگی قیمت در بازار دلار منجر شده 
است.
فعالان بازار کامپیوتر هم با تایید این موضوع که نرخ دلار روندی صعودی در پیش گرفته است و ممکن است در ایام منتهی به شب عید شاهد رشد بیشتر قیمت ها در بازار باشیم، می گویند: در حال حاضر به دلیل بروز نوسانات نرخ دلار و حواله ارزی، حجم واردات کالاهای کامپیوتری به بازار به شدت کاهش یافته است و موجودی در بازار کم است. به همین دلیل علاوه بر پیش بینی رشد نرخ دلار، بازار کامپیوتر با کاهش موجودی هم مواجه است. به همین دلیل به نظر می رسد که شب عید سختی در انتظار بازار کامپیوتر باشد.
به گفته آنها در شرایط فعلی فعالان بازار حتی نمی توانند ریسک کنند و برای واردات کالا اقدام کنند و البته تعداد زیادی از کسبه هم با مشکل نقدینگی مواجه هستند و توان مالی واردات کالا را ندارند. کارشناسان بر این باورند که شب عید امسال، وضعیت بازارهای کامپیوتر سخت تر از سال های دیگر خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :