آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 229280
تاریخ انتشار : 9 دی 1396 9:0
تعداد بازدید : 856

برگزاری انتخابات الکترونیکی پنجمین دوره هیات مدیره نظام صنفی رایانه ای تهران

اتحاد99، سکان نصر تهران را به دست گرفت

فخری زارع - صبح روز پنج شنبه هفتم دی ماه، پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با حضور اعضای صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات به صورت الکترونیکی در هتل استقلال برگزار شد و طی آن اعضای جدید هیات مدیره و بازرس سازمان مشخص شدند.


علی رغم افزایش دو برابری اعضای سازمان در دور چهارم هیات مدیره و  حضور خیل عظیمی از فعالان صنف ICT در سالن کنفرانس برای رای دادن به لیست های انتخاباتی و کاندیداهای مستقل مورد تایید خود، فرایند رای گیری با نظم انجام گرفت به این ترتیب که اعضای صنف در ردیف های منظم به ترتیب برای حضور در انتخابات الکترونیکی سازمان احراز هویت می شدند و سپس از طریق صندوق های ویژه آرای الکترونیکی در انتخابات شرکت می کردند.  
در این دوره از انتخابات سازمان نظام صنفی رایانه ای 61 نفر نامزد شدند و دو ائتلاف اتحاد 99 و بهار امید شکل گرفت و سایر کاندیداها به صورت مستقل حضور پیدا کردند که از میان آنها محمدعلی یوسفی زاده با 956 رای توانست بیشترین آرا را به خود اختصاص دهد و همانطور که پیش بینی می شد، اکثریت قاطع اعضای اتحاد 99 به هیات مدیره راه یافتند.

 گزارشی از روند برگزاری مجمع
پنجمین دوره از مجمع عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران راس ساعت 8 و نیم صبح روز پنج شنبه در هتل پارسیان با سخنرانی ناصرعلی سعادت، رییس هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای آغاز شد. سعادت ضمن قدردانی از اعتماد صنف طی سه سال اخیر به هیات چهارم گفت: در این دوره از انتخابات سازمان خواسته صنف برای برگزاری انتخابات الکترونیکی را برآورده کردیم. وی افزود: شرکت سیتاد از مجموعه راهبر در ما  این اطمینان و قوت قلب را ایجاد کرد که بتوانیم برگزاری اولین دوره انتخابات الکترونیکی را به دست آنها بسپاریم.
وی اضافه کرد: از تمام منتقدان تشکر می کنم که انتقادات سازنده آنها باعث توسعه و بهبود عملکرد  سازمان در این دوره از فعالیت هیات مدیره شد.
سعادت خطاب به منتقدان ادامه داد: اگر کاری را انجام ندادیم قطعا با توجه به آیین نامه سازمان قادر به اجرای آن نبوده ایم. او درباره لزوم به روز آوری آیین نامه سازمان گفت: با توجه به تحولات روزافزون حوزه IT نیار به به روز آوری اساس نامه و آیین نامه سازمان به شدت احساس می شود.

پس از آن هیات نظارت درباره بررسی صورت گرفته کنترل فرایند انتخابات و صحت آن صحبت کردند.
حجت اله مسعودی رییس هیات نظارت بر انتخابات، گزارش  این هیات را درباره کنترل و بررسی های صحت فرایند انتخابات ارایه کرد.
در ادامه مراسم بهناز آریا، رییس ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات هیات مدیره و بازرس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران به تشریح فرایند الکترونیکی انتخابات پرداخت و گفت: آرای الکترونیکی در این دوره از انتخابات محرمانه و به صورت دستی قابل شمارش است.
آریا ادامه داد: براساس فرایند رای گیری الکترونیکی در این دوره از انتخابات ، رای دهندگان پس از احراز هویت می توانند رای خود را در صندوق های مخصوص به صورت الکترونیکی با وارد کردن کد کاندیداهای موردنظر ثبت کنند و در نهایت یک پرینت از رای به صورت محرمانه چاپ و در صندوق انداخته می شود که این مساله حتی امکان شمارش دستی آرا را هم فراهم می کند.
اصغر رضانژاد دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران نیز گزارش عملکرد دبیرخانه و هیات مدیره سازمان را تشریح کرد و اعلام کرد که برخلاف ادعای برخی کاندیداها، در چهارمین دوره از فعالیت سازمان، تعاملات بسیار خوبی با سازمان های مختلف دولتی داشتیم.
وی با ارایه لیست سه صفحه ای از تعاملات نصر تهران با دستگاه های دولتی و حاکمیتی گفت: متهم شدیم به اینکه در این دوره تعامل با دستگاه های دولتی کم شد در حالی که با سند و مدرک اعلام می کنم که در این دوره بیشترین تعاملات با وزرات ICT و زیر مجموعه هایش، وزارت صنعت و زیرمجموعه هایش، سازمان برنامه و بودجه، بورس، وزارت اقتصاد و امور دارایی، معاونت ریاست جمهوری، مرکز مدیریت راهبردی افتا، وزارت فرهنگ، مرکز ملی فضای مجازی، مجلس و غیره صورت گرفت. 
رضانژاد اضافه کرد: همچنین گفتند اطلاع رسانی کم شده در حالی که قبلا سازمان با 10 رسانه تعامل داشت، اکنون به 60 رسانه رسیده است. افزایش مشارکت صنفی نیز با توجه به افزایش اعضای سازمان کاملا مشهود است.
وی همچنین با تشکر از رییس سازمان و نواب رییس، از صنف حلالیت طلبید و از دبیرخانه سازمان نصر تهران خداحافظی کرد.
در ادامه مراسم آزاد معروفی خزانه دار سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران گزارش مالی سازمان در سال اخیر را ارایه و گفت: درآمد سازمان در سال اخیر نسبت به سنوات قبل افزایش چشم گیری داشته است.
سپس هیات رییسه مجمع سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با حضور ناصرعلی سعادت، شاهین طبری، پرویز شهپر و علی توسلی بر جایگاه مستقر شدند.
جواد برادران حق، بازرس هیات مدیره سازمان به تشریح گزارش بازرسی پرداخت و خطاب به کاندیداهای این دوره گفت: منتخبان هیات مدیره وقت کافی برای حضور در جلسات  سازمان و فعالیت های آن بگذارند. 
در بخش پایانی مجمع، روزنامه فناوران اطلاعات برای پنجمین سال پیاپی به عنوان روزنامه کثیرالانتشار سازمان با کسب حداکثر آرا انتخاب شد.

 معرفی نامزدها
هرچند از قبل در پورتال سازمان نصر تهران اعلام شده بود که معرفی نامزدها در این دوره با انتشار ویدئو صورت می گیرد، اما گویا به دلیل درخواست های مکرر کاندیداها از هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران و پیشنهاد مشترک هیات نظارت و ستاد اجرایی مبنی بر فراهم کردن امکان معرفی حضوری کاندیداها در مجمع عمومی، امکان معرفی حضوری نامزدها در مجمع عمومی فراهم شد و نامزدها به صورت اختیاری و به مدت حداکثر دو دقیقه خود را معرفی کردند.


 اعلام نتایج انتخابات
برگزیدگان پنجمین دوره انتخابات هیات مدیره و بازرس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در چهار شاخه شرکت ها، فروشگاه ها، مشاوران و بازرس به شرح اعلام شد.
در شاخه شرکت ها به ترتیب محمدعلی یوسفی زاده با 956 رای، وحید تائب با 844 رای، رضاکرمی با 820 رای، شهاب جوانمردی با 770 رای، سیدعلی آذرکار با 756 رای، مریم خاوازی با 730 رای، محمدباقر اثنی عشری با 726 رای، محمدرضا حدادی با 722 رای، سعید محمدی با 710 رای، جعفر محمدی با 692 رای، حسام میرآرمندهی با 666رای، وحید صدوقی با 653 رای، محمد فاطمی اردکانی با 622 رای، پرشاد صفایی فراهانی با 617 رای، احسان اله مدیری با 541 رای،  همگی به عنوان اعضای اصلی و حمید یزدانی با 530 رای، حمید بابادی نیا با 476 رای، مازیار گنجه ای با 442 رای هر سه نفر به عنوان اعضای علی البدل به پنجمین دوره هیات مدیره سازمان راه یافتند.
در شاخه مشاوران، علیرضا کشاورز جمشیدیان با 121 رای، مهرداد خداوردیان با 120 رای، مجتبی مددخانی با 98 رای همگی به عنوان اعضای اصلی و علی عباس نژاد با کسب 91 رای به پنجمین دوره هیات مدیره سازمان راه یافتند.
در شاخه فروشگاه ها سیامک غنیمی فر با 10 رای، حمید توسلی با 8 رای، احسان بیات با 7 رای به عنوان اعضای اصلی و بابک صالحی با 3 رای به عنوان عضو علی البدلَ برگزیدگان شاخه فروشگاه های این دوره بودند که به پنجمین دوره هیات مدیره سازمان راه یافتند.
در شاخه بازرس آزاد معروفی به عنوان بازرس اصلی و عبدالرضا زندیه وکیل به عنوان بازرس علی البدل با کسب بیشترین آرا انتخاب شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :