آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 229126
تاریخ انتشار : 6 دی 1396 11:18
تعداد بازدید : 1494

گوشی چند سیم کارته، رجیستری چندباره نمی خواهد

یکی از ابهاماتی که درباره نحوه رجیستری گوشی های چند سیم کارت وجود دارد این است که این گوشی ها به ازای هر سیم کارت فقط یک IMEI دارند.

فارس- طرح رجیستری گوشی تلفن همراه از 14 آذر ماه آغاز شده است. در مرحله اول فقط گوشی و تبلت های آیفون مشمول این طرح شده اند و روز گذشته نیز سه برند جدید بلک بری، گوگل پیکسل و موتورولا مشمول این طرح شد.
برای فعال سازی گوشی های جدید در طرح رجیستری کاربر باید از طریق سامانه همتا (ستاره 7777 مربع) عمل کند. در این سامانه شماره سیم کارت، شماره IMEI و کد فعال سازی (یک عدد 6 رقمی که روی کارت گارانتی درج شده و باید هنگام خرید از فروشنده دریافت کرد) از کاربر خواسته می شود و IMEI گوشی و شماره سیم کارت با هم منطبق و در نهایت گوشی فعال خواهد شد.
یکی از سوال ها درباره نحوه رجیستری گوشی های چند سیم کارته است؟ و این ابهام وجود دارد که با توجه به اینکه این گوشی ها به ازای هر سیم کارت دارای یک IMEI هستند آیا مدل رجیستری آنها متفاوت است؟
بر اساس گزارش کمیته رجیستری، در صورتیکه گوشی قانونی باشد، هنگام استعلام اصالت با استعلام یکی از شناسه ها، شناسه دیگر نیز در جواب پیامک ارسال خواهد شد. برای فعال سازی نیز کافی است تا یکی از سیم کارت ها را فعال کرده تا سیم کارت دوم نیز به طور خودکار فعال شود.با توجه به این پاسخ، گوشی چند سیم کارته به ازای هر IMEI  نیاز به رجیستر شدن ندارد و یک بار رجیستر شدن براساس یک شماره سیم کارت برای گوشی کافی است.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :