آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 229111
تاریخ انتشار : 6 دی 1396 10:54
تعداد بازدید : 1057

بلاروس ارزهای مجازی را به رسمیت شناخت

نخستین بار از زمان پیدایش ارزهای مجازی در سال ۲۰۰۹، بلاروس نخستین کشوری شد که ارزهای مجازی را به رسمیت می شناسد.

فارس- به نوشته راشاتودی، بلاروس، همسایه غربی روسیه، به طور رسمی بیت کوین و دیگر ارزهای مجازی را به رسمیت شناخت.
بر همین اساس بلاروس نخستین کشوری از اروپاست که بیت کوین، ارزهای مجازی، استخراج و عرضه اولیه آنها را به رسمیت می شناسد. اسناد مربوط به این قانون در بلاروس توسط رئیس جمهور این کشور نیز امضا شده و قرار است طی ۳ ماه آینده اجرایی شود.
اصلی ترین هدف قانونی شدن ارزهای مجازی در بلاروس، ایجاد شرایط ایده آل برای ورود شرکت های فعال در حوزه IT به بلاروس اعلام شده است.
با قانونی شدن ارزهای مجازی از این پس مردم در این کشور می توانند آنها را استخراج کرده و به فروش برسانند یا حتی بورس ارزهای مجازی را ایجاد کرده و دیگر عملیات های مربوط به آنها را انجام دهند.
هم اکنون مردم امکان هدیه دادن بیت کوین یا به ارث بردن بیت کوین و دیگر ارزهای مجازی را در بلاروس دارند. 
نکته قابل توجه اینکه فعالیت های مربوط به ارزهای مجازی هنوز در بلاروس به عنوان فعالیت اقتصادی شناخته نمی شود. بلاروس همچنین الزام تابعیت داشتن افرادی که در زمینه ارزهای مجازی فعالیت می کنند را برداشته و فعالان این بازار نیاز نیست که تابعیت این کشور را داشته باشند. آنها فقط باید یک شرکت در بلاروس ثبت کنند.
از سوی دیگر افرادی که می خواهند کارگزاری ارزهای مجازی در بلاروس را راه اندازی کنند باید حداقل ۵۰۰ هزار دلار در یکی از بانک های بلاروس به عنوان سپرده قرار دهند.
همچنین قرار بر این است که دولت بلاروس بسیاری از فعالیت های مربوط به نقل و انتقال ارزهای مجازی را از مالیات معاف کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :