آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 229110
تاریخ انتشار : 6 دی 1396 10:52
تعداد بازدید : 752

رییس انجمن واردکنندگان گوشی اعلام کرد:

اعمال نظارت بر قیمت گذاری گوشی های وارداتی

رییس انجمن واردکنندگان گوشی اعلام کرد که بر قیمت گذاری گوشی های موبایل وارداتی در راستای جلوگیری از قیمت گذاری کاذب در این بازار نظارت می شود.

فناوران- محمود سفار با بیان ابهام موجود در نرخ گذاری انحصاری گوشی موبایل در کشور، گفت: نظارت بر قیمت گذاری کالا در شرکت های واردکننده موبایل، تبلت و لوازم جانبی از جمله برنامه های در دست انجام است تا از قیمت های کاذب که روی برخی محصولات دیده می شود جلوگیری به عمل
 آید.
وی گفت: در کنار رجیستری گوشی موبایل، نظارت بر قیمت گذاری شرکت های واردکننده موبایل می تواند به ساماندهی این بازار بیانجامد.
سفار به حضور موقتی برندهای موبایل در بازار کشور بدون تعهد به مصرف کننده و ارایه خدمات پس از فروش اشاره کرد و افزود: در سال های اخیر شاهد ورود بسیاری از برندها از جمله برندهای چینی در بازار بوده ایم که پس از مدت کمی فعالیت، بدون هیچ تعهدی نسبت به مصرف کننده ایرانی بازار را ترک کرده اند یا از لحاظ لوازم جانبی دچار نقصان بودند که این امر خریداران را با مشکل مواجه کرده 
است.
وی گفت: پس از برداشته شدن تحریم ها و افزایش مراجعات برندها برای حضور در بازار ایران، امکان انتخاب برای واردکنندگان ایرانی بیشتر شد تا با برندهای بهتری کار کنند.
سفار با بیان اینکه کالای چینی نیز انواع و کیفیت های متفاوتی دارد، افزود: برخی کالاهای الکترونیکی چینی تایید آزمایشگاه های بین المللی را دارند و رگولاتوری نیز در تست فنی تجهیزات ورودی به کشور، به این کالاها تاییدیه می دهد.
رییس انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی سود بازرگانی واقعی واردات موبایل را حداکثر ۳ درصد عنوان کرد و افزود: اندازه بازار مصرف گوشی موبایل در سال ۱۲ میلیون دستگاه است که با توجه به نرخ ارز و مدیریت مصرف مردم، پیش بینی می کنیم سال آینده اندازه بازار مصرف این کالا حداکثر به ۸ میلیون دستگاه کاهش یابد.
وی درباره قیمت گذاری گوشی ها پس از اجرای طرح رجیستری و افزایش قیمت برخی مدل ها تاکید کرد: رجیستری ارتباطی به قیمت گذاری ندارد و قیمت گذاری های فعلی نتیجه نوسان نرخ ارز است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :