آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 229100
تاریخ انتشار : 6 دی 1396 10:38
تعداد بازدید : 793

کرسی‌های هیات مدیره را نسوزانیم

انتقاد ائتلاف«بهار امید» به حضور افراد غیرمتخصص در لیست های انتخاباتی نصرتهران

فخری زارع - پنجمین دوره از انتخابات هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران فردا صبح بعد از مراسم مجمع عمومی با حضور فعالان صنف در هتل استقلال برگزار می شود و به این ترتیب سرنوشت کاندیداهای این دوره از انتخابات نیز رقم می خورد. هرچند امسال، برخلاف دوره های قبل، تنور انتخابات زیاد گرم نبود و تا دو سه روز پیش، اتحاد 99 تنها ائتلاف انتخاباتی سازمان محسوب می شد، اما با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات نصر، به نظر می رسد تکاپو بین کاندیداها بیشتر شده و بالا گرفتن اعتراضات به حضور برخی افراد در لیست اتحاد99، ائتلاف دیگری با نام "بهار امید" با حضور حمید بابادی نیا، مازیار گنجه ای، سیدمحمدعلی شریفی الحسینی، مجید فتاحی اردکانی، احسان مدیری، مهرداد خداوردیان و هومن خرسندی اردبیلی شکل گرفته است که به گفته اعضای آن، تنها هدف شان از تشکیل گروه این است که نگذارند افراد نالایق کرسی های هیات مدیره سازمان را از آن خود کنند و بسوزانند.

فخری زارع
zarefakhri@
 اعلام کاندیداتوری "بهار امید"
در همین راستا، دوشنبه عصر، ائتلاف 7 نفره "بهار امید" با برگزاری نشست خبری ضمن اعلام کاندیداتوری خود برای این انتخابات، اهداف و برنامه های خود را تشریح کردند.
اعضای گروه بهار امید با انتقاد از نحوه انتخاب اعضای لیست اتحاد ۹۹، تاکید کردند که به هیچ وجه اعتقادی به لیست ۱۵نفره ندارند و گروه انتخاباتی باید از 5 الی 6 نفر افراد متخصص تشکیل شود.
این  گروه برنامه اصلی خود را تقویت و گسترش فعالیت کمیسیون های مختلف سازمان نظام صنفی رایانه ای اعلام کردند، کمیسیون هایی که به دلیل ضعف اساسنامه و آیین نامه های سازمان، کفاف حوزه های مختلف صنف فناوری اطلاعات را نمی دهند و معمولا مغفول مانده و به نحو صحیح بازی داده نشده اند.

 لیست 15 نفره، توهین به شعور مخاطب
حمید بابادی نیا درباره فلسفه وجودی تشکیل ائتلاف بهار امید گفت: در آخرین جلسه هیات مدیره لیستی 15 نفره را به من نسبت دادند که تکذیب کردم. چراکه اعتقادی به لیست 15 نفره ندارم و معتقدم نباید به شعور مخاطب توهین کرد. چگونه می توان عنان و اختیار سازمان را دست لیستی 15 نفره  داد که اعضای آن اولین بار است یکدیگر را می بینند و بینشان هیچ گونه اتحاد نیست.
وی افزود: سازمان نظام صنفی رایانه ای خانه همه اعضای صنف است. خودمان سنگ بنای آن را گذاشته ایم و هیچ وقت آن را ترک نمی کنیم. به اعضای هیات رییسه در سنوات گذشته که از دوستان خودمان هستند، نقد داریم؛ زیرا می خواهیم سازمان در مسیر درستی قرار گیرد.
بابادی نیا اضافه کرد: باید ظرفیت انتقاد و شنیدن حرف مخالف را در سازمان به وجود بیاوریم. برای همین با لیست 15 نفره مخالفم زیرا هیچ کس در آن گروه حاضر به نقد کردن دیگری نخواهد بود، اما اگر از ائتلاف های دیگر استفاده شود، حتما در این گروه ها اختلاف نظرهایی است که برآیند آن در جهت مشارکت و رسیدن به اهداف صنفی خواهد بود.

 خسته از لیست اتحادها
بابادی نیا در پاسخ به سوال فناوران مبنی بر اینکه چرا ائتلاف بهار امید، سه روز مانده به زمان برگزاری انتخابات شکل گرفته است، درحالی که در دوره های قبل سه چهار ماه قبل از انتخابات گروه ها و ائتلاف ها کار خود را شروع می کردند؟ گفت: من و سایر اعضای گروه قصد شرکت در انتخابات این دوره را نداشتیم و معتقد بودیم افراد دلسوزی می آیند که می خواهند این کشتی طوفان زده را نجات دهند. اما وقتی لیست اتحاد 99 شکل گرفت، اعلام کردند که من افرادی را به عنوان نماینده خود از کمیسیون شبکه معرفی کرده ام و در واقع اختلاف من از همین جا شروع شد که در چه سخنرانی و نشستی دوستان را معرفی کرده ام. در عین حال از آنجایی که تجربه لازم در استفاده از حوزه های فنی دیده نشده بود و همچنین به دلیل حضور دولتی ها در لیست، به رغم میل باطنی به درخواست دوستان، وارد کارزار انتخاباتی شدم تا با تشکیل ائتلاف بهار امید به صراحت بگوییم، ما از لیست اتحادها خسته شده ایم. وی گفت: تشکیل لیست اتحادها باعث شده یکسری از دلسوزان سازمان قهر کنند و دلسرد شوند.

 انتخابات دلسردکننده
بابادی نیا همچنین ادامه داد: به نظر من دلسرد کننده ترین انتخابات، انتخابات دور پنجم است. هیچ لیست انتخاباتی در مقابل اتحاد 99 نداریم.  بابادی نیا درباره محورهای انتخاباتی گفت: اساسنامه و آیین نامه های سازمان به دلیل گستردگی زیاد صنف فناوری اطلاعات نمی تواند پاسخگوی مشکلات صنف باشد.وی افزود: مشکلات عدیده ای در حوزه های پرداخت مالیات، تامین اجتماعی، استاندارد، گمرک و ... داریم که باید برای رفع آن اقداماتی اساسی صورت گیرد. موضوع دیگر، اهمیت دادن به حوزه IT است، زیرا حوزه ای زیرساختی در صنایع به شمار می آید. اما با این وجود در وزارتخانه های مختلف چقدر بازی داده شده ایم. وی اضافه کرد: 12 سال پیش گفتم برای سروسامان دادن به کسب و کار صنف IT باید مانند سازمان نظام پزشکی، تعرفه خدمات مهندسی در تمام حوزه ها داشته باشیم که استارت آن را 12 سال پیش زدیم. اما ضمانت های اجرایی آن کجاست؟
وی گفت: درد من این است، برخی از اعضای لیست اتحاد 99 آدرس سازمان نظام صنفی رایانه ای را نمی دانند و حتی یکبار پایشان را در سازمان نگذاشته اند. چگونه انتظار داشته باشیم برای صنف در سازمان تنظیم مقررات، مخابرات، گمرک و غیره بجنگند. اینها مسایلی است که باید جلوی آن گرفته شود.

 سه هدف انتخاباتی
در ادامه مازیار گنجه ای عضو دیگر ائتلاف بهار امید گفت: از حضور در انتخابات سه هدف مشخص دارم. اول شفافیت؛ دوم پاسخگویی. یعنی هر فردی اعتراضی داشت بتواند بیان کند. معتقدم انتقادها بجاست اما چون گوش شنوایی نیست، انجمن می زنند یا در اتاق بازرگانی ضد سازمان می شوند. سومین هدف تعامل است که با تشکیل اتاق فکر دایمی امکان پذیر است.

 نظر سایر اعضای گروه 
در ادامه جلسه سایر اعضای گروه بهار امید نظرات خود را اعلام کردند. هومن خرسندی معتقد است، سازمان باید به بحث مشاوران جدی تر نگاه کند. محمدعلی شریفی الحسینی هم پیشنهاد تشکیل کمیسیون تنظیم مقررات در سازمان را داد  که قبل از تصویب هر قانونی در حوزه، سازمان بتواند در تعامل با نهادهای قانونگذار بر تصویب آن قانون تاثیر بگذارد. احسان مدیری نیز گفت: باید سیستم دبیرخانه هوشمند در سازمان پیاده سازی شود تا شرکت های حوزه ICT بتوانند وارد بازارهای بین المللی شوند.
مجید فتاحی نیز اقدامات هیات مدیره سازمان درباره برگزاری نمایشگاه الکامپ را قابل تقدیر دانست و گفت: تجربه ثابت کرده که قهر کردن فایده ای ندارد و باید ایستاد و مشکلات را حل کرد.
مهرداد خداوردیان نیز درباره مشکلات مشاوران سخنانی ارایه کرد و گفت: آنقدر در دبیرخانه سازمان از افزایش تعداد اعضا ذوق زده شده ایم که فراموش کرده ایم حق عضویت را چه کسی پرداخت می کند. وی افزود: چرا باید مدیر یک شرکت کارمندان خود را عضو سازمان کند و یکجا حق عضویت آنها را پرداخت کند تا بتواند در انتخابات رای جمع کند. در ادامه بابادی نیا در اعتراض به اینکه اتاق فکر در سازمان وجود ندارد اما اتاق پدرخوانده ها را داریم، گفت: متاسفانه در سازمان بنایی گذاشته شده که آدم بله قربان گو افرادی را می خواهند که در صنف خرج کنند. وی اضافه کرد: انتقاد ما این است که چرا تفکر پشت لیست های انتخاباتی نیست و به راحتی می گذاریم کرسی های هیات مدیره نصر تهران با حضور افراد نالایق سوزانده شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :