آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 229009
تاریخ انتشار : 5 دی 1396 12:18
تعداد بازدید : 657

پاسخ اتحاد 99 به برخی گمانه‌زنی‌ها و سوالات اعضای صنف

وام دار هیچ مرجع، فرد و یا گروه خاصی نیستیم

پس از اعلام موجودیت اتحاد۹۹ به منظور حضور در رقابت های انتخاباتی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران برخی سوالات و گمانه زنی ها درخصوص تشکیل این اتحاد از سوی فعالان صنفی، صاحب نظران و صاحبان کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تاکنون مطرح شده است. با توجه به ارزش های اعلامی از سوی اتحاد۹۹، این گروه تلاش کرده است سوالات فراگیر را جمع آوری و به صورت مسنجم و شفاف پاسخ سوالات را در اختیار تمامی اعضا صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات قرار دهد تا ضمن تاکید بر مواضع شفاف خود بستر اطلاع رسانی صحیح و بی واسطه با تمامی صاحب نظران و فعالان صنفی را فراهم آورد. اتحاد۹۹ همچنان آمادگی خود را برای پاسخ گویی به تمامی سوالات اعلام می کند و پذیرای نقطه نظرات همه فعالان و منتقدان خواهد بود چراکه این گروه معتقد است دستیابی به صنف متحد، سازمان مطالبه گر، اقتصاد دیجیتال جز از طریق تعاملات شفاف و اطلاع رسانی دقیق و حرفه ایی و دوطرفه میسر نخواهد شد.


 آیا در اتحاد ۹۹ از شرکت های دولتی هم دعوت شده است؟
اتحاد ۹۹ به دنبال ایجاد لیستی جامع و فراگیر در صنعت ICT بوده و چنین لیستی مسلما علاوه بر بخش IT شامل افرادی از حوزه CT نیز می شود. در اتحاد ۹۹ شرکت دولتی به مفهوم تعریف شده در قانون وجود ندارد ولی از آنجا که در بخش CT غالب اپراتورهای فعال به نوعی غیرخصوصی محسوب شده و در عین حال نقشی بسیار پررنگ در این صنعت دارند، اتحاد ۹۹ با هدف حفظ جامعیت لیست از شرکت ارتباطات سیار ایران به عنوان بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور دعوت به حضور کرد. طبیعتا برای توسعه صنعت فاوا در کشور نیاز و الزام به همراهی همه بازیگران اصلی این حوزه داریم و صرفا به دلیل غیرخصوصی بودن این شرکت ها نمی توان از نقش و تاثیر آنها در صنعت چشم پوشی کرد. از طرف دیگر اتحاد ۹۹ اعتقاد دارد که سازمان نظام صنفی رایانه ای می بایست از حقوق و منافع همه اعضای خود دفاع کند و تبدیل شدن آن به یک جنبش اجتماعی بخش خصوصی در برابر دولت و یا حاکمیت، انحراف از اهداف و وظایف اصلی سازمان است. اتحاد ۹۹ به دنبال تعامل سازنده برای اعتلای صنعت فناری اطلاعات با همه طرف های ذی نفع در صنعت فاوا است.
 نحوه انتخاب اعضای اتحاد ۹۹ چگونه بوده است؟ و آیا در انتخاب اعضا تحت فشار یا تاثیر نهادهای دولتی ، غیر دولتی و افراد صاحب نفوذ دیگری بوده است؟
اعضای اتحاد۹۹ پس از مشورت با فعالان مختلف صنعت و از میان افراد معتقد به اصول و ارزش های این اتحاد انتخاب شدند. در این مسیر تلاش شد تیمی فراگیر، هماهنگ و اثربخش با قابلیت تعامل مناسب میان طرف های مختلف ذی نفع در صنعت فاوا تشکیل شود. البته در عین حال اتحاد ۹۹ آگاه است که رشد و توسعه روزافزون کاربردهای حوزه فاوا و حرکت به سمت اقتصاد دیجیتال، به تعدد و تنوع بیش از پیش رسته های صنفICT منجر شده و ممکن است نقصانی در فراگیری تیم تشکیل شده وجود داشته باشد. اما با توجه به مصوبات اخیر سازمان نظام صنفی رایانه ای درمورد الزامی نبودن عضویت ریاست کمیسیون ها در هیات مدیره، اتحاد ۹۹ هرگونه نقصان احتمالی را نیز از طریق ریاست کمیسیون ذیربط قابل رفع می داند. اتحاد ۹۹ برای انتخاب اعضای خود تحت فشار هیچ نهاد دولتی و یا غیر دولتی نبوده است. در انتخاب اعضا، جنسیت افراد و میزان سهم خواهی بخش های مختلف صنعت ملاک عمل نبوده و صرفا بر اساس اصول و اهداف اتحاد، شایستگی افراد و میزان مقبولیت آنها میان فعالان بخش های مختلف در لیست اتحاد ۹۹ قرار گرفته اند. بنابراین اتحاد ۹۹ خود را وام دار هیچ مرجع، فرد و یا گروه خاصی 
نمی داند.
 عدم حضور رقیب انتخاباتی نشانه چیست؟
اتحاد۹۹ تک تک نامزدهای محترم را رقیب (و رفیق) جدی خود دانسته و کمال احترام را برای ایشان و دیدگاه های طرح شده توسط ایشان قائل است. ضمن آنکه از وجود هرگروه انتخاباتی دیگری از دوستان هم صنف که دارای نظرگاه ها و برنامه های دیگری هستند، استقبال می کند زیرا رشد صنف و سازمان نصر را در تضارب آرا و عرضه دیدگاه های متنوع و انتخاب آنها از سوی رای دهندگان محترم می داند.
 برخی اعضای اتحاد در تشکل های موازی عضو هستند. چرا؟
وجود تشکل های موازی در صنعت ناشی از عوامل مختلفی است که عمدتا متاثر از فضای ناشناخته و ابهام آلود صنعت ما در دولت و نهادهای قانون گذاری ست. رفع مشکل تشکل های موازی با تقابل و ایجاد اختلاف در درون جامعه صنفی ما مرتفع نخواهد شد بلکه با تعامل و به رسمیت شناختن منافع و حقوق همه آحاد صنف قابل رفع خواهد بود. بدیهی است در این راستا بایستی دست همکاری به سوی همه آحاد صنف برده و از همه ظرفیت های موجود برای حل این معضل
 بهره برد.
 آیا سابقه فعالیت صنفی و حضور فعال در این فعالیت ها یکی از معیارهای اصلی در انتخاب اعضا اتحاد ۹۹ 
بوده است؟
۸ کاندیدا از اعضای اتحاد ۹۹ دارای سابقه فعالیت در هیات مدیره های ادوار سازمان نظام صنفی رایانه ای بوده و بسیاری از اعضای آن نیز در کمیسیون و کارگروه های سازمان فعال بوده اند. اتحاد ۹۹ به گردش نخبگان اعتقاد راسخ دارد و دلیلی نمی بیند که با ایجاد یک دایره تکراری و بسته، خود و صنف را از امکان همکاری با اعضا و گزینه های خوش فکر و توانمند و البته همسو با ارزش ها و برنامه های اتحاد ۹۹ محروم کند. از این رو در لیست این اتحاد نمایندگانی از تفکرات جدید و به خصوص کسب وکارهای نوین صنعت فاوا حضور دارند که در سال های اخیر ظهور کرده و موفقیت های قابل توجهی نیز کسب کرده اند. اعضای اتحاد ۹۹ پیمان بسته اند که در راه اعتلای صنف از هیچ فعالتی دریغ نکرده و نهایت تلاش و ظرفیت خود را در این زمینه به کار گیرند. لازم به ذکر است که اتحاد ۹۹، همانگونه که در برنامه های خود بیان کرده ، تقویت دبیرخانه سازمان و وجود یک دبیرخانه توانمند را به عنوان بازوی اجرایی/کارشناسی هیات مدیره لازم دانسته و نقش هیات مدیره را درتعیین برنامه ها، راهبردها و تصمیم گیری ها می داند. اتحاد ۹۹ مشورت با اعضای پیشکسوت و باتجربه صنف، از جمله هیات مدیره محترم دوره های قبلی و استفاده از ظرفیت و تجربه آنها را بر خود واجب می داند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :