آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 227031
تاریخ انتشار : 20 آذر 1396 11:3
تعداد بازدید : 1229

سوت ورزشی هوشمند ساخته شد

مخترعان ایرانی موفق به طراحی و ساخت سوت ورزشی هوشمندی شدند که از هدر رفتن زمان و اشتباهات داوران جلوگیری می کند.


مهر-یکی از مشکلات بزرگ در رشته های ورزشی زمان دار، تعیین زمان دقیق توسط داوران است که با خطای انسانی همراه است. از این رو مخترعان ایرانی موفق به طراحی و ساخت سوت هوشمندی شدند که مشکلات را در این زمینه رفع می کند.
در این دستگاه یک مدار الکترونیکی به یک سوت متصل شده و یک مدار الکترونیکی برای نشان دادن زمان وجود دارد. عملکرد این دستگاه به گونه ای است که با زدن سوت اول زمان سنج دستگاه شروع به حرکت می کند و با زدن سوت مجدد زمان سنج توقف می کند. داوران می توانند با استفاده از این طرح میزان از بین رفتن وقت را کاهش و میزان بهره وری از وقت را افزایش دهند. تغییرات در ورزش با تکنولوژی به حدی بوده که امروزه ورزش به فناوری متکی شده است و تکنولوژی می تواند در ورزش کردن کمک موثری داشته باشد. 
سوت ورزشی هوشمند می تواند موقعیت دقیق توپ و بازیکن را ۲۱۱۱ بار در ثانیه مشخص کند. محاسبه حرکات، سرعت، دقت و حتی قدرت ضربه توپ نیز با این تکنولوژی به راحتی انجام می شود. اگر این تکنولوژی به صورت گسترده استفاده شود، دیگر شاهد اشتباهات داوری در بازی ها نخواهیم بود. تکنولوژی هایی نظیر این می توانند چهره ورزش را در سراسر دنیا تغییر دهند. این طرح به وسیله فاطمه رضایی و پوریا شاهمرادی فریدونی به نتیجه رسیده است. 
همچنین این طرح در فستیوال نوآوری های صنعت تجهیزات ورزشی توانبخشی ارایه شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :