آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 227026
تاریخ انتشار : 20 آذر 1396 10:56
تعداد بازدید : 740

تلفن همراه، مقصر اصلی تصادفات امسال

رییس پلیس ترافیک شهری گفت: تجزیه و تحلیل آمار هفت ماه تصادف درون شهری سال ٩٦ نشان می دهد، بیشترین علت تصادف ها بی توجهی رانندگان به جلو بوده که ٣٦ درصد کل تصادفات را شامل می شود.

مهر- سرهنگ قاسمیان افزود: استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی، مهم ترین عامل بی توجهی رانندگان به جلوست که این روزها تصادفات متعددی را در معابر شهری رقم زده و افزایش مرگ و میر ناشی از آن توجه بیشتر به هشدارهای پلیس را ضروری می کند.
وی ادامه داد: عوامل دیگری که باعث بی توجهی راننده به جلو می شوند، خوردن و آشامیدن، استعمال دخانیات، صحبت با سرنشینان و خواب آلودگی هستند. رییس پلیس ترافیک شهری افزود: غیر از حرف زدن با تلفن همراه استفاده از اینترنت و سیستم گوگل مپ و فن آوری های درون خودرو مثل سیستم های اطلاعاتی رهیاب می توانند کاهش سطح دقت راننده و بی توجهی به جلو را در پی داشته باشند.
وی ادامه داد: بی توجهی راننده به جلو باعث بروز حوادث ناگواری مثل برخورد با خودروی جلو یا برخورد با شی ثابت، انحراف به چپ یا خروج از جاده و واژگونی آن می شود، زیرا به طور مثال فردی که در حال صحبت کردن یا ارسال پیامک از طریق تلفن همراه است، نمی تواند تمام حواس خود را به راه معطوف کند، در نتیجه کنترل خودرو از دستش خارج و باعث بروز خسارات جبران ناپذیر می شود.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :