آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226839
تاریخ انتشار : 18 آذر 1396 8:57
تعداد بازدید : 762

ساخت قدرتمندترین کارت گرافیک برای رایانه های خانگی

معروف ترین شرکت تولیدکننده پردازنده های گرافیکی در دنیا اقدام به ساخت قوی ترین کارت گرافیک برای رایانه های شخصی کرده است.


ایسنا- بر اساس گزارش منتشر شده از سوی  وب سایت گیزمگ، شرکت انویدیا دانشمندان و محققان را به کار گرفته و قدرتمندترین پردازنده گرافیکی در جهان را برای رایانه های شخصی روانه بازار کرده است.
برای تبدیل یک رایانه به یک ابررایانه هوش مصنوعی، تایتان V با معماری گرافیکی Volta ساخته شده است و دارای قدرت 9 برابر اسب بخار بیشتر در مقایسه با مدل قبلی است.
این پردازنده 1/21 میلیارد ترانزیستور دارد و همچنین دارای هسته های تانسور جدید است که به طور خاص برای آموزش عمیق و ارایه 110 ترافلاپس (10 به توان 12) عملیات ممیز شناور در ثانیه برای مقابله با سخت ترین پردازش محاسبات در شبیه سازی های علمی طراحی شده است.
فلاپس به معنی عملیات ممیز شناور در ثانیه، مقیاسی برای سنجش کارایی پردازشگرهای رایانه است. فلاپس واحد اندازه گیری سرعت پردازش داده ها به وسیله رایانه است. هر ترافلاپس معادل یک تریلیون (یا 10 به توان 12) عملیات ممیز شناور بر واحد ثانیه است. تا پایان سال 2010، سریع ترین پردازشگر رایانه، پردازشگر Intel Core i7 980 XE بود که سرعت پردازشی برابر 55/107 گیگافلاپس داشت. معماری Volta شامل محاسبات و پردازش محاسبات با توجه به اضافه کردن اعداد صحیح مستقل موازی و مسیر داده های شناور به کار گرفته شده است تا بهتر کار کند.
علاوه بر این، ترکیب حافظه کشcache L1 و واحد حافظه مشترک باید عملکرد و همچنین برنامه ریزی ساده را بهبود بخشد.
سازنده با وجود افزایش قدرت پردازش می گوید که تایتان V در مقایسه با نسل قبلی که با پاسکال طراحی شده بود، دو برابر بهره وری انرژی دارد.
تایتان V ازسوی "جنسن هوانگ" بنیان گذار و مدیرعامل شرکت انویدیا در کنفرانس سالانه NIPS در لانگ بیچ کالیفرنیا معرفی شد و در حال حاضر با قیمت 2 هزار و 999 دلار در دسترس است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :