آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226653
تاریخ انتشار : 14 آذر 1396 11:9
تعداد بازدید : 2062

استفاده بی رویه از گوشی دانش آموزان را افسرده می کند

نتایج تازه ترین تحقیقات نشان داده است، گوشی های هوشمند روی مغز دانش آموزان تاثیر منفی می گذارد و موجب ایجاد استرس، اضطراب و درنهایت افسردگی در آنها می شود.

فارس - نتایج تازه ترین تحقیقات نشان داده است، گوشی های هوشمند روی مغز دانش آموزان تاثیر منفی می گذارد و می تواند موجب آسیب به مغز آنها شود. 
بر اساس بررسی صورت گرفته، دانش آموزانی که به طور مداوم از گوشی های هوشمند استفاده می کنند و در فضای مجازی حضور دارند، دچار استرس و اضطراب بیشتری می شوند و درنهایت بیش از دیگران مستعد افسردگی هستند. 
بر اساس یک مطالعه که در سال 2017 و ازسوی مرکز تحقیقاتی "پیو" در جامعه آمریکا انجام شده است، 82 درصد مردم این کشور دارای گوشی هوشمند هستند، 92 درصد آنان هنگام خرید از تلفن همراه خود استفاده می کنند، 78 درصد آنان هنگام غذا خوردن در خانه با گوشی کار می کنند و 44 درصد آنان هنگام راه رفتن در خیابان مشغول کار کردن با گوشی همراه هستند. بر اساس گزارش این مرکز تحقیقاتی، 73 درصد نوجوانان به گوشی هوشمند دسترسی دارند و بیش از 92 درصد آنان هر روز در فضای مجازی فعالیت می کنند.
محققان کُره ای تاکید می کنند، اعتیاد به اینترنت و گوشی های هوشمند منجر به بی تعادلی شیمیایی در مغز دانش آموزان می شود و همین موضوع آنها را در معرض استرس، اضطراب و درنهایت افسردگی قرار می دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :