آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226548
تاریخ انتشار : 13 آذر 1396 11:39
تعداد بازدید : 1972

واگذاری های اصل 44 متناسب با توانمندی های بخش خصوصی باشد

رییس خانه معدن ایران معتقد است بخش خصوصی واقعی کشور توانمندی ورود به عرصه واگذاری های اصل 44 را دارد اما برای اینکه واگذاری بنگاه های دولتی با مشکل مواجه نشود اولاً باید شرایط واگذاری متناسب با شرایط اهل فن تعیین شود و دوما فرهنگ جمعی کار کردن را در بخش خصوصی احیا کنیم.

اتاق ایران - محمدرضا بهرامن با بیان اینکه بخش خصوصی واقعی ایران توانمندی تصدی گری بنگاه های دولتی را دارد، گفت: ورود بخش خصوصی به عرصه واگذاری ها منوط به این است که شرایط واگذاری ها، جوری تعریف نشوند که فقط نهادها و دستگاه های وابسته به دولت بتوانند از پس آن برآیند.
بهرامن افزود: در کنار اینکه باید شرایط واگذاری ها متناسب با اهالی فن تعیین شود، باید دیدگاه بخش خصوصی درباره فعالیت جمعی را نیز تغییر دهیم و آنها را به تشکیل کنسرسیوم هایی از داخل خود این بخش تشویق کنیم. او با بیان اینکه کار جمعی بخش خصوصی، راه را برای ورود این بخش به سرمایه گذاری های بزرگ باز می کند، گفت: البته اثرگذاری این مساله منوط به این است که واگذاری ها با شرایطی متناسب با وضعیت اهالی فن انجام شود.وی ادامه داد: در این صورت قطعاً خصوصی سازی بنگاه های دولتی موفق خواهد بود اما اگر واگذاری ها به اهالی آن انجام نشود، نتیجه آن همین وضعیتی می شود که اکنون در اکثر بنگاه های واگذاری شده رخ داده و آنها را با آسیب های اجتماعی و ریزش نیروی کار مواجه کرده است. بهرامن با بیان اینکه واگذاری بنگاه های دولتی در مقاطع مختلف در کل دنیا اتفاق افتاده و منحصر به ایران نیست، گفت: در تمام دنیا واگذاری ها متناسب با توانمندی های بخش خصوصی و جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی و حتی خارجی انجام شده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :