آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226544
تاریخ انتشار : 13 آذر 1396 11:32
تعداد بازدید : 2297

دریافت کد شناسه صندوق مکانیزه در استان البرز ابلاغ شد

رییس اتاق اصناف مرکز استان البرز درباره رعایت اصول ایمنی واحدهای صنفی در این استان گفت: ۶۰ درصد واحدهای صنفی استان البرز نوساز هستند و رعایت اصول ایمنی برای واحدهای صنفی در قالب دستورالعملی به تمام واحدهای صنفی ابلاغ شده است.

اتاق اصناف - حمید کریمی افزود: برای بهبود وضعیت سلامت، ایمنی و محیط زیست در حوزه اصناف، مراکز تجاری و خدماتی نظام مدیریت شهری یکپارچه، ارزیابی های عمقی در حوزه اصناف، گنجاندن برنامه های آموزشی ایمنی، توانمندسازی کارکنان حفاظت فیزیکی و حراست در مجتمع های تجاری با رویکرد HSE، ایجاد دستورالعمل های ایمنی مختص اصناف مختلف، حذف عملیات و تجهیزات فرسوده و خطرساز از کارگاه ها و مراکز فعالیت اصناف از راهکارهای ممکن به منظور کاهش حوادث است.
کریمی درباره دریافت کد شناسه صندوق مکانیزه گفت: بر اساس دستورالعملی از تمام واحدهای صنفی مشمول دریافت صندوق مکانیزه خواسته شده تا برای تخصیص شناسه سامانه صندوق مکانیزه فروش در سازمان امور مالیاتی اقدام کنند.
وی افزود: برابر ماده ۱۷ آیین نامه اجرایی تبصره ۲ ماده ۱۶۹ اصلاحی قانون مالیات های مستقیم همه صاحبان مشاغلی که مشمول اولویت این طرح قرار گرفته اند و برای نصب و استفاده از سامانه صندوق فروشگاهی فراخوان شده اند، مکلف هستند نسبت به ثبت نام درخواست تخصیص شناسه سامانه صندوق فروش در درگاه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی اقدام کنند .
رییس اتاق اصناف کرج همچنین درباره مساله ادغام اتحادیه ها گفت: اکنون زمان مناسبی برای ادغام اتحادیه های صنفی نیست و در زمانی دولت به دنبال ایجاد اشتغال و فرصت های شغلی جدید است. با ادغام اتحادیه ها این فرصت گرفته می شود و چالشی برای ایجاد اشتغال ایجاد خواهد شد و باید این مساله به زمان مناسب تری موکول شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :