آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 225986
تاریخ انتشار : 7 آذر 1396 11:14
تعداد بازدید : 995

دفتر توسعه صادرات سازمان تجارت ایران اعلام کرد

تدوین و تصویب بسته حمایتی از صادرکنندگان

مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه و تجارت ایران با اعلام تدوین و تصویب بسته حمایتی از صادرکنندگان گفت: ابعاد مختلف حمایت از صادرات در این بسته در نظر گرفته شده است.

ایرنا - مسعود کمالی اردکانی افزود: در حال حاضر 90 درصد صادرات کشور متمرکز به 20 بازار است که عمده آنها شامل کشورهای افغانستان، عراق، ترکمنستان، آذربایجان، ترکیه، هند، چین و پاکستان می شود.
وی با یادآوری اینکه میزان صادرات کشور طی سال گذشته حدود 350 میلیون دلار بود، گفت: طی هفت ماه امسال، حدود 210 میلیون دلار صادرات داشتیم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود پنج درصد افزایش یافته است. کمالی اردکانی ادامه داد: منابع کمی برای حمایت از صادرکنندگان در اختیار داریم ولی امیدواریم تا پایان سال جاری بتوانیم حمایت های بیشتری از صادرکنندگان انجام دهیم. وی مشکلات صادرات کشور را در سه بخش زیرساخت های تجاری، نهادهای اجرایی و بازارهای خارجی از جمله افزایش یکباره تعرفه ها در بازارهای خارجی عنوان کرد و با بیان وظایف سازمان توسعه و تجارت به عنوان نهاد دولتی گفت: رفع مشکلات صادرکنندگان، نیازمند همکاری همه دستگاه هاست و همه باید در کنار سازمان توسعه و تجارت پیگیر کارها باشند. کمالی اردکانی درباره نقش رایزن های بازرگانی در رفع مشکلات صادرکنندگان نیز گفت: رایزن ها به دلیل حضور در بازارها و مسلط بودن به زبان آن کشور، با تجربه بودن و اشراف داشتن بر مسایل آن کشور می توانند نقش موثری در رفع مشکلات صادرکنندگان داشته باشند. وی ادامه داد: 20 رایزن ما در 20 بازار جهانی حضور دارند اما باید توجه داشته باشیم که مشکلات طی چند روز رفع نمی شود و نیازمند ارتباطات بیشتر، پیگیری ها و بسترسازی لازم است.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :