آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 225979
تاریخ انتشار : 7 آذر 1396 11:8
تعداد بازدید : 760

حلقه هوش مصنوعی مشکل بد خوابی را برطرف می کند

در دنیا کم نیستند افرادی که به دلایل مختلف شب ها خواب راحت ندارند. این افراد حالا می توانند با اختراع یک حلقه مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی شب ها خواب بی دغدغه را تجربه کنند.

مهر- بر اساس گزارش منتشر شده از سوی وب سایت  دیجیتال ترندز، با قراردادن این حلقه به دور یکی از انگشتان از آن میتوان برای کنترل و بررسی کمیت و کیفیت خواب شبانه استفاده کرد.
این حلقه Go2Sleep نام دارد و باید قبل از خواب از آن استفاده کرد. 
حلقه یادشده با استفاده از حسگرها و دیگر ابزار تعبیه شده در درون آن، الگوهای خواب افراد مختلف را بررسی و تجزیه و تحلیل می کند.
حلقه یادشده به ویژه برای رفع مشکلات ناشی از وقفه تنفسی در خواب مناسب است که یکی از مهم ترین عوامل بدخوابی در جهان محسوب می شود.
وقفه تنفسی در خواب یا Sleep apnea یک اختلال است که باعث توقف تنفس برای مدت کوتاهی در طول خواب می شود. این وقفه ها ۱۰ تا ۳۰ ثانیه طول خواهند کشید و در موارد شدید، می توانند صدها بار در هر شب تکرار شوند. شخص با احساس خفگی به دفعات مکرر از خواب می پرد، هر کدام از آنها می تواند تا ۲ دقیقه نیز به طول انجامد و خود فرد معمولاً از آنها مطلع نمی شود.
Go2Sleep با استخراج اطلاعات مربوط به ضربان قلب، سطح اکسیژن خون، شدت و تعداد وقفه ها و میزان چرخش ها و حرکت های فرد در حین خواب گزارشی از وضعیت خواب هر فرد آماده و ارایه می کند که به پزشکان و متخصصان مراکز درمانی و بیمارستان ها کمک می کند علت اصلی بدخوابی هر فرد را تشخیص و سپس درمان مناسب برای این امر را ارایه دهند.
وزن این حلقه تنها شش گرم است و می تواند اطلاعات مربوط به یک هفته خواب هر فرد را در خود ذخیره کند. 
این حلقه ضد آب و ضد ضربه است و قیمت آن که از می سال ۲۰۱۸ عرضه می شود، ۸۹ دلار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :